Wydarzenia

Śląsk II: Bez punktów w Siedlcach

2023-04-15 17:54:00
W ramach 27. kolejki eWinner II Ligi rezerwy Śląska Wrocław przegrywają z Pogonią Siedlce 0:1.
Początkowe minuty należały do tych spokojniejszych. Obie ekipy próbowały przedostać się pod bramkę rywali, aczkolwiek nie narzucały zbyt szybkiego tempa. Pierwszą dobrą akcję mieli gospodarze. Cezary Demianiuk znalazł sporo miejsca na lewej stronie pola karnego i próbował zagrywać do Mateusza Majewskiego, ale defensywa Śląska szybko się zorganizowała i zażegnała niebezpieczeństwo. 
 
Później wkradło się sporo niedokładności, w szczególności przy dłuższych podaniach. Pogoń i Śląsk II co prawda atakowały, ale wszystkim akcjom brakowało pierwiastka dokładności. W 26. minucie po rzucie rożnym na murawę upadł Patryk Szwedzik. Wydawało się, że wrocławianie otrzymają jedenastkę, ale arbiter nie dopatrzył się żadnego przewinienia. 
 
Najgroźniejszą akcję pierwszej połowy w 35. minucie stworzył Damian Szuprytowski. „Pogonista” z dużą łatwością minął dwóch rywali i chciał dograć na pustą bramkę do Demianiuka. Na całe szczęście na wysokości zadania stanął Mariusz Pawelec i wybił piłkę na rzut rożny. Ten sam Szuprytowski jeszcze przed przerwą uderzył z rzutu wolnego w spojenie słupka z poprzeczką. Pierwsza połowa, niezbyt porywająca, zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa początkowo nie różniła się zbyt dużo od tej pierwszej. Brakowało konkretnych ataków i ciekawych akcji. Oba bloki defensywne były bardzo dobrze zorganizowane i nie popełniały żadnych błędów. 
 
Niestety, ale to Pogoń objęła prowadzenie w 71. minucie. Cezary Demianiuk w swoim 150. występie w barwach „Pogonistów” uderzył z dystansu i Michał Szromnik nie miał najmniejszych szans. Jeszcze wcześniej Damian Nowak ustrzelił poprzeczkę, więc ostrzeżenie na strzały z dystansu było, ale defensywa Śląska II nie była w stanie odpowiednio zareagować. 

Ostatecznie rezerwy Śląska przegrywają z Pogonią 0:1. Następny mecz już 22 kwietnia o godzinie 13:00 na Oporowskiej. Rywalem "Wojskowych" będzie Stomil Olsztyn. 
 

Pogoń - Śląsk II 1:0 (0:0)
1:0: 71' C. Demianiuk

Pogoń: Kikolski – Miś, Rutkowski, Lewandowski, Misiak, Dzięcioł, Wicenciak (84' Sinior), Szuprtyowski (67' Tkaczuk), Demianiuk, Majewski (59' Nowak), Marcinho (59' Mamis)
Śląsk II: Szromnik – Stawny, Pawelec, Wypart, Lizakowski, Bukowski (46' Młynarczyk), Borys (78' Lisowski), Krocz (72' Matuszewski), Bargiel, Szwedzik (72' Gerstenstein), Bałdyga
 
Sędzia: Piotr Pazdecki 
Żółte kartki: Pawelec, Lizakowski, Stawny, Wołczek oraz Miś
 
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław