Wydarzenia

Śląsk II: Budująca wygrana

2018-08-26 15:00:00
Rezerwy Śląska po dobrym meczu wygrały na wyjeździe z Orłem Prusice 3:1 (0:0). Trzy punkty Trójkolorowym zapewnił Mathieu Scalet, strzelając dwa gole w końcowej częsci meczu. Jedną bramkę dołożył Krystian Pasternak.
Obiała, Kotfas, Izydorczyk, Poważny, Maciak, Kuśnierz, Kierkiewicz i Skrzypek. To lista zawodników, którzy z powodu kontuzji nie mogli wystąpić w meczu z Orłem Prusice. Trener Jawny już na początku sezonu może więc mówić o sporym pechu, zaznaczając jednak, że wciąż ma bardzo wartościowy zespół.
 
Potwierdziło to się na boisku w Prusicach, gdyż Śląsk, mierząc się z dobrze prezentującym się Orłem, rozegrał solidne spotkanie. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi WKS-u, ale zespoły na przerwę zeszły przy bezbramkowym remisie.
 
Znacznie więcej działo się w drugiej części gry, gdyż już na samym początku Pasternak dał prowadzenie Śląskowi. Rywale jednak dość szybko wyrównali, wykorzystując jedną z nielicznych okazji w meczu. Strzelcem gola okazał się doświadczony Rajter, wicekról strzelców III ligi w poprzednim sezonie. WKS dobrze zareagował po stracie bramki, kontynuując mecz, zmieniając ustawienie na grę z dwoma napastnikami. Ponadto trener Jawny na boisko wprowadził juniora Cypriana Poniedziałka, który zaliczył debiut w seniorskiej piłce. Odważniejsza gra opłaciła się, gdyż w samej końcówce meczu przesunięty do ataku Scalet zdobył bramkę.
 
Orzeł próbował jeszcze heroicznie wyrównać, ale w konsekwencji naraził się na kontrę. Przy rzucie rożnym bowiem bramkarz gospodarzy wybrał się w pole karne Śląska, ale piłkę zdołali przejąć wrocławianie, wyprowadzając skuteczną kontrę, zakończoną drugiem golem Scaleta. WKS ostatecznie wygrał mecz 3:1.
 
- Za nami dobry, czwartoligowy mecz z rywalem, który w swoich szeregach ma wielu piłkarzy z przeszłością w wyższych ligach - mówi trener Śląska II Wrocław Piotr Jawny - Był to wymagający przeciwnik, ale graliśmy z wiarą do końca, która ostatecznie dała nam ważne zwycięstwo. Cieszy dobry start w rozgrywkach, mimo licznych kontuzji. Dla nas to cenne doświadczenie i kolejna budująca wygrana dla chłopaków i ogólnie dla zespołu.

Rezerwy Śląska po trzech kolejkach z kompletem punktów są liderem wschodniej grupy IV ligi.
 
Orzeł Prusice - Śląsk II Wrocław 1:3 (0:0)
Bramki: Pasternak 49', Scalet 85', 90' - Rajter 54'

Śląsk: Szczerbal - Caliński, Tabaka, Kucharczyk, Sobczak - Sztylka (75' Poniedziałek), Kazimierowicz, Srnić, Młynarczyk, Scalet - Pasternak (90' Łazarowicz)
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również