Wydarzenia

Śląsk II: Daleka wyprawa po punkty

2021-09-26 08:00:00
Po zakończeniu udziału w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski, piłkarze Śląska II Wrocław wracają do zmagań ligowych. W 10. kolejce czeka ich daleka wyprawa na "drugi koniec" Polski, bowiem zagrają na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Początek spotkania w niedzielę (26 września) o godzinie 15.
Wrocławianie ostatnio wrócili na zwycięską ścieżkę w eWinner 2. Lidze, bowiem po całkiem niezłym meczu pokonali KKS Kalisz 2:0. Młody zespół WKS-u tym samym nadal może szczycić się mianem zespołu niepokonanego na własnym obiekcie w lidze, a teraz będzie chciał przerwać serię meczów wyjazdowych bez zwycięstwa.

Zadanie to łatwe nie będzie, bo podopieczni Krzysztofa Wołczka jadą do Suwałk, by tam zmierzyć się z Wigrami. Na Suwalszczyznie ambicje są spore, bo przecież Wigry były o krok od awansu w poprzednim sezonu, a z barażów odpadły dopiero po rzutach karnych z KKS-em Kalisz. Teraz zespołowi idzie nieco gorzej, ponieważ zajmuje dolne rejony tabeli, a dzięki sobotniej wygranej Garbarni Kraków, nawet znalazł się w strefie spadkowej. Co jednak warte podkreślenia, drużyna z Suwałk ma zaledwie dwa punkty mniej od drugiego WKS-u, również w dziewięciu spotkaniach wygrywając trzykrotnie.

W kadrze Wigier nie brakuje zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem, a w tej grupie są m.in. Kamil Adamek, Mariusz Rybicki, Rafał Grzelak, Bartłomiej Babiarz czy Denis Gojko. Jednym z podstawowych zawodników Wigier jest Mikołaj Łabojko, młodszy brat doskonale znanego we Wrocławiu Jakuba.

Oba zespoły pożegnały się w tygodniu z Fortuna Pucharem Polski i będą chciały sobie powetować niedawne porażki. Wrocławianie w derbach Dolnego Śląska ulegli Zagłębiu Lubin 0:3, z kolei suwalszczanie mierzyli się z mistrzem Polski, Legią Warszawa, z którą przegrali 1:3. A ponadto dla Wigier był to czwarty z rzędu mecz bez wygranej, więc jeśli chcą się liczyć w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, muszą zacząć zbierać punkty.

W poprzednim sezonie w meczach suwalsko-wrocławskich każdorazowo górą byli gospodarze. W Suwałkach Wigry wygrały 2:0, a przy Oporowskiej - Śląsk II 3:0. Jak będzie tym razem? Początek spotkania w niedzielę - 26 września - o godzinie 15. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na platformie sportize.pl oraz - bezpłatnie - w aplikacji mobilnej eWinner. 
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również