Wydarzenia

Śląsk II: Grad goli w ostatnim sparingu

2021-07-24 14:00:00
Piłkarze Śląska II Wrocław pokonali w ostatnim sparingu przed startem sezonu Ślęzę Wrocław 6:3. Rywale WKS-u po dwunastu minutach prowadzili 2:0, jednak jeszcze w pierwszej połowie podopieczni Krzysztofa Wołczka odwrócili losy spotkania. Gole dla WKS-u strzelili: Sebastian Bergier (dwa), Kacper Radkowski, Przemysław Bargiel, Grzegorz Kotowicz i Damian Gąska.
Dla piłkarzy Śląska II była to próba generalna przed startem rozgrywek eWinner 2. Ligi. W następny weekend, w niedzielę - 1 sierpnia - wrocławianie zmierzą się na własnym boisku z Hutnikiem Kraków.

Ostatni sparing WKS rozpoczął źle. Początkowo gra toczyła się w środku pola, jednak goście byli niezwykle skuteczni i po niespełna kwadransie prowadzili przy Oporowskiej 2:0. Gospodarze wzięli się do odrabiania strat w 23. minucie, kiedy Przemysław Bargiel płaskim strzałem wykończył zespołową akcję WKS-u. W 30. minucie był już remis. Instynktem strzeleckim pod bramką Ślęzy wykazał się Sebastian Bergier, który z bliska pokonał golkipera 1KS-u.

To jednak nie był koniec strzelania w pierwszej połowie, bowiem na listę strzelców wpisali się jeszcze Grzegorz Kotowicz - bardzo aktywny na prawym skrzydle - oraz Kacper Radkowski. Po zmianie strony wynik podwyższył wprowadzony w przerwie Damian Gąska, a kolejnego gola dla WKS-u zdobył Sebastian Bergier. Napastnik pewnie wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Igorze Maruszaku.

Ostatnie słowo należało jednak do Ślęzy. W ostatniej akcji spotkania po dośrodkowaniu z lewej strony w zamieszaniu podbramkowym najwięcej przytomności zachował jeden z piłkarzy Ślęzy i głową skierował futbolówkę do bramki. Zaraz po tym golu arbiter zakończył spotkanie.

Śląsk Wrocław - Ślęza Wrocław 6:2 (4:2)
 
Bramki:
0:1 8'
0:2 11'
1:2 Przemysław Bargiel 23'
2:2 Sebastian Bergier 30'
3:2 Grzegorz Kotowicz 34'
4:2 Kacper Radkowski 42'
5:2 Damian Gąska 46'
6:2 Sebastian Bergier 61' (k)
6:3 90'
 
Śląsk: Boruc - Maruszak (63' Szmigiel), Celeban, Radkowski (63' Pawelec), Krocz (63' Fediuk), Młynarczyk, Zawadzki (63' Sz.Michalski), Bukowski (46' Dachnowski), Kotowicz (46' Gąska), Bergier (63' Marchewka), Bargiel (63' Samiec-Talar).
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław