Wydarzenia

Śląsk II: Nauczka od wicelidera

2022-09-04 15:30:00
Niedzielne starcie z KKS-em Kalisz zapowiadało się niezwykle intrygująco. Z jednej strony był rywal, który sprawił dużą niespodziankę w Pucharze Polski, eliminując Widzew. Z drugiej – Śląsk znacznie lepiej sobie radził na wyjazdach. Boisko odarło wrocławian ze złudzeń, przegrali 0:3.

Piłkarze z kilkuminutowym opóźnieniem zostali wyprowadzeni przez arbitra na murawę, ale wrocławianie nie zamierzali zwlekać z presją na rywalu. Od początku Śląsk pressował rywali, a już w 5 minucie mógł wyjść na prowadzenie. Długim podaniem został obsłużony Lizakowski, minął wychodzącego poza pole karne Krakowiaka, ale z uderzając z ostrego kąta trafił w słupek.

Mecz był otwarty, obie strony szukały swoich szans, Wojskowi byli blisko prowadzenia po strzale Gryglaka, który został skutecznie sparowany przez bramkarza. Chwilę później to kaliszanie otworzyli wynik po tym, jak Gordillo przechwycił źle podaną futbolówkę, zagrał prostopadle do wbiegającego Giela, a ten w sytuacji sam nam uderzył obok Mielcarza.

4 minuty później Trójkolorowi mieli już dwie bramki przewagi. Znów wyprowadzili szybki atak, pierwszy strzał z ostrego kąta odbił Mielcarz, ale na tyle nieszczęśliwie, że skuteczną dobitkę zanotował Nestor Gordillo. Przed przerwą mógł on dorzucić trzecią bramkę, ale skutecznie interweniował Mielcarz.

Druga połowa była kontynuacją wizualnej przewagi, jaką gospodarze wypracowali w pierwszej połowie. W kolejnych sytuacjach strzeleckich świetnie sprawował się Mielcarz, skutecznie także interweniował na przepolu. W 74 minucie wyciągał piłkę z szatni po raz trzeci. Kaliszanie zagrali długie podanie z głębi pola, obrońcy nie byli w stanie przeciąć toru lotu piłki, dopadł do niej Borecki i umieścił w siatce.

Ostatecznie Śląsk II Wrocław przegrał z KKS-em Kalisz 0:3 i poniósł trzecią porażkę w tym sezonie. Szansa do rehabilitacji już za tydzień. 11 września o godzinie 17.00 podopieczni Krzysztofa Wołczka zmierzą się z Pogonią Siedlce.

KKS 1925 Kalisz – Śląsk II Wrocław 3:0 (2:0)
Bramki:
1:0 – 29’ Giel
2:0 – 33’ Gordillo
3:0 – 74’ Borecki             

Śląsk II: Mielcarz – Matsenko, Stawny, Wypart, Lizakowski (79’ Gerstenstein), Pisarczuk (68’ Mączyński), Gryglak (76’ Jezierski), Szmigiel, Młynarczyk (68’ Zylla), Kurowski (68’ Radkowski), Bargiel
Rezerwowi: Głogowski, Radkowski, Caliński, Zylla, Jezierski, Mączyński, Gerstenstein, Konstanty, Dryja

KKS Kalisz: Krakowiak – Gawlik, Lipkowski, Giel (58’ Zmorzyński), Gordillo (68’ Borecki), Głaz (58’ Wilczyński), Łuszkiewicz, Wysokiński, Kendzia, Koczy (81’ Staszak), Kamiński (58’ Zawistowski)
Rezerwowi: Górski, Soboczyński, Borecki, Staszak, Zmorzyński, Smajdor, Zawistowski, Wilczyński, Smoliński

Żółte kartki: Gordillo, Kamiński

Autor: Kacper Rudzik, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław