Wydarzenia

Śląsk II o pierwsze zwycięstwo

2014-08-19 19:15:01
Zespół rezerw Śląska Wrocław powalczy w środę o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na trzecioligowych boiskach. Podopieczni Piotra Jawnego zmierzą się przy ul. Oporowskiej z Bystrzycą Kąty Wrocławskie.

To już 3. kolejka III ligi (gr. dolnośląsko-lubuska) i zarazem drugie starcie Śląska II Wrocław przed własną publicznością. We wcześniejszych meczach zespół pod przywództwem Piotra Jawnego zremisował na wyjeździe z Bielawianką (1:1) oraz uległ na własnym stadionie zespołowi spadkowicza z II ligi UKP Zielona Góra (0:1). Teraz rezerwiści WKS-u chcą w końcu zdobyć trzy punkty i przesunąć się w górę ligowej tabeli. Obecnie plasują się w niej na 10. miejscu i z pewnością nie mogą być z niego zadowoleni.

 

Przed Śląskiem II Wrocław doskonała okazja, by wreszcie dopisać do swojego dorobku trzy oczka. Do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża przedostatni zespół w tabeli KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Jutrzejsi goście w bieżących rozgrywkach jeszcze nie zapunktowali, gdyż dwukrotnie już z murawy schodzili pokonani. Silniejsi od nich okazali się gracze Stilonu Gorzów Wielkopolski (0:3) i Lechii Dzierżoniów (3:4). Zawodnicy Bystrzycy mogą być szczególnie niezadowoleni z wyniku drugiego z wymienionych starć. W domowym meczu z Lechią prowadzili bowiem aż różnicą trzech bramek, a nie potrafili utrzymać korzystnego rezultatu. Plany pokrzyżowała im czerwona kartka jednego z zawodników, po której gra całej drużyny spod Wrocławia zdecydowanie uległa pogorszeniu.

 

Co ciekawe, za Śląskiem II, poza pozycją w tabeli, przemawia również fakt, że obydwie drużyny zmierzyły się ze sobą przed startem rozgrywek III ligi. W trakcie przedsezonowych przygotowań zespół Piotra Jawnego pokonał Bystrzycę 4:2 i we Wrocławiu nikt nie narzekałby, gdyby taki wynik powtórzyłby się jutro.

 

Początek spotkania pomiędzy Śląskiem II Wrocław a Bystrzycą Kąty Wrocławskie w środę o godz. 16. Zapraszamy do kibicowania młodym piłkarzom WKS-u. Wstęp na stadion przy ul. Oporowskiej kosztuje jedynie symboliczne 10 zł (bramy otwarte na dwie godziny przed spotkaniem).

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również