Wydarzenia

Śląsk II: Pewna wygrana w Brzegu

2023-07-18 18:40:00
Za drugim zespołem Śląska Wrocław kolejny mecz kontrolny. Podopieczni Michała Hetela pokonali czwartoligową Stal Brzeg 9:1. Dwa gole dla WKS-u strzelił Jehor Matsenko, a po jednym trafieniu dołożyli Jakub Lutostański, Igor Maruszak, Adrian Bukowski, Oskar Wojtczak, Javier Hyjek, Dawid Matuszewski i zawodnik testowany.
Śląsk od samego początku w starciu ze spadkowiczem z trzeciej ligi wyglądał lepiej. Wrocławianie raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką Stali i już w 10. minucie objęli prowadzenie. Szybki atak WKS-u, zagranie Igora Maruszaka w pole karne, a tam Jakub Lutostański z bliska dopełnił formalności.

Kilka minut później było już 2:0 i znów w jednej z głównych ról wystąpił Igor Maruszak. Tym razem zawodnik WKS-u postawił na indywidualne rozegranie akcji i po tym jak wpadł w pole karne, zdecydował się na strzał w długi róg bramki, a futbolówka zatrzepotała w siatce obok bezradnie interweniującego bramkarza Stali. Prowadzenie Śląska podwyższył Adrian Bukowski, który oddał precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego po faulu na Jakubie Lutostańskim. Tuź przed przerwą miejscowi pokonali bramkarza Śląska w podobny sposób - pięknym uderzeniem ze stałego fragmentu gry.

Na drugą połowę wyszła zupełnie inna jedenastka Śląska. Zmian w zespole WKS-u było dużo, zmianie nie uległ za to obraz gry, bo nadal to podopieczni Michała Hetela nadawali ton rywalizacji. Na kolejne gole nie trzeba było długo czekać - najpierw do siatki rywali trafił Oskar Wojtczak, chwilę później z bliska akcję wykończył Javier Hyjek, a następnie uderzenie z rzutu wolnego dobił Jehor Matsenko.

Ten sam piłkarz ponownie wpisał się na listę strzelców kilka minut później, a nieco wcześniej siódmego gola dla WKS-u ładnym, technicznym strzałem zdobył Dawid Matuszewski. Wtorkowe strzelanie zakończył piłkarz testowany, który nie pomylił się w jednej z ostatnich akcji meczu.

Kolejny sparing WKS-u w najbliższy piątek. Wrocławianie w Opalenicy zmierzą się z młodzieżowym zespołem angielskiego Notthingham Forest - początek o godzinie 13:00.

Stal Brzeg - Śląsk Wrocław 1:9 (1:3)
Bramki dla Śląska: Matsenko - dwie, Lutostański, Maruszak, Bukowski, Wojtczak, Hyjek, Matuszewski i zawodnik testowany.

Śląsk: testowany (46' Głogowski) - Maruszak (46' Rozum), Muszyński (46' Pawelec), Stawny (46' Szczyrek), K.Kurowski (46' Wypart), Wołczek (46' Hyjek), Jezierski (46' Matsenko), Bukowski (46' Matuszewski), M.Kurowski (46' testowany III), testowany II (46' Wojtczak), Lutostański (46' testowany IV).
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław