Wydarzenia

Śląsk II: Po punkty do Chojnic

2021-09-11 06:00:00
Rozgrywki eWinner 2. Ligi nie zwalniają tempa. Po remisie wywalczonym w starciu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, teraz drugi zespół Śląska Wrocław jadzie na trudny teren, by zmierzyć się z wymagającym rywalem. Podopieczni Krzysztofa Wołczka w sobotę zagrają na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Początek spotkania o godzinie 17.
Ostatnia wyprawa na wyjazdowy mecz to kwestia, o której młodzi piłkarze Śląska chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Spotkanie z Garbarnią do udanych nie należało, a wynik końcowy był znacznie gorszy niż gra. Tydzień po wpadce w Krakowie wrocławianie zaprezentowali ambitną postawę, która pozwoliła im odrobić dwie bramki w starciu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i wywalczyć cenny punkt. Teraz zapowiadają walkę o pełną pulę.

- To zespół, który potrafi wysoko przegrać, ale również potrafi przegrać jedynie jeden mecz na siedem. Fajnie grają w piłkę, nie boją się gry. To drużyna oparta o dwóch doświadczonych piłkarzy, reszta to młodzi, którzy mogą stanowić o przyszłości Śląska - ocenił szkoleniowiec Chojniczanki, Tomasz Kafarski.

Chojniczanki, która jest bezkompromisowa w tym sezonie. Zespół znów należy do ligowej czołówki, a w siedmiu meczach cztery razy wygrywał i poniósł trzy porażki. Przed tygodniem chojniczanie ulegli Ruchowi w Chorzowie 1:2, choć w tamtym spotkaniu nie brakowało niejednoznacznych sytuacji, które można byłoby uznać za kontrowersje.

W Chojnicach można wygrać. W tym sezonie udowodnili to piłkarze Znicza Pruszków, którzy w szóśtej kolejce zdobyli chojnicką twierdzę. Wrocławianie chcieliby poprawić swój wynik z poprzedniego sezonu, kiedy w wyjazdowym starciu z Chojniczanką ponieśli sromotną klęskę, przegrywając aż 0:6, będąc zespołem zdecydowanie słabszym. I właśnie również za tamtą porażkę młodzi zawodnicy drugiego zespołu Śląska będą chcieli się zrehabilitować.

Początek spotkania w Chojnicach w sobotę - 11 września - o godzinie 17. Transmisja z meczu dostępna będzie na platformie sportize.pl oraz - bezpłatnie - w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Marcin Folmer

Zobacz również