Wydarzenia

Śląsk II: Po punkty do Goczałkowic

2024-03-30 08:00:00
W Wielką Sobotę piłkarze drugiej drużyny Śląska zagrają o punkty w Goczałkowicach, z miejscowym LKS-em. Początek tego spotkania o godzinie 13:00.
Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta - chyba wszyscy znamy to popularne powiedzenie. Kiedy wydawało się, że kwestia awansu do 2. Ligi rozstrzygnie się pomiędzy idącymi łeb w łeb Rekordem Bielsko-Biała i Śląskiem II Wrocław, wówczas do walki włączył się... MKS Kluczbork. Ekipa z Opolszczyzny notuje kapitalny początek roku, wygrywając wszystkie pięć meczów w tym roku i po piątkowej wygranej z rezerwami Górnika wskoczyła na fotel lidera rozgrywek.

Wrocławianie będą więc w Goczałkowicach-Zdrój walczyć o trzy punkty, ale i o powrót na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni trenera Michała Hetela będą faworytem tej potyczki, choć wywiezienie punktów z terenu LKS-u nie będzie łatwym zadaniem.

Zespół z Goczałkowic-Zdrój, w którym występuje Łukasz Piszczek, zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli, ale zdecydowaną większość punktów zdobył na swoim terenie (23 z 32). W tym roku goczałkowiczanie prezentują się dość solidnie - w czterech wiosennych spotkaniach wywalczyli siedem punktów (dwa zwycięstwa, remis i porażka) i z pewnością będą chcieli poprawić ten dorobek w Wielką Sobotę.

Wrocławianie w ostatniej kolejce rzutem na taśmę pokonali na Oporowskiej LZS Starowice Dolne. Wiosną rezerwy WKS-u zdobyły 10 "oczek", trzykrotnie wygrywając i remisując z Unią Turza Śląska. Trzymamy kciuki, żeby ten dorobek powiększyć.

Początek meczu w Goczałkowicach o godzinie 13:00.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław