Wydarzenia

Śląsk II: Po trzy punkty do Ostródy

2021-04-24 08:00:00
Ostatnie mecze rezerw Śląska Wrocław to istny rollercoaster. Znakomita postawa strzelecka na własnym boisku (dziewięć goli w ostatnich trzech potyczkach), ale nieco słabsza postawa w obronie (dziesięć straconych bramek w dwóch ostatnich spotkaniach). Teraz wrocławianie jadą do Ostródy, by tam z miejscowym Sokołem rywalizować o kolejne punkty w eWinner 2. Lidze. Początek spotkania w sobotę - 24 kwietnia - o godzinie 17.
Młodzi piłkarze Śląska w ostatnim czasie mierzyli się z zespołami mającymi wysokie aspiracje. Chojniczanka Chojnice chce bezpośrednio awansować do Fortuna 1. Ligi, a Stal Rzeszów czy Wigry Suwałki będą próbowały dostać się poziom wyżej przez strefę barażową. Sokół Ostróda do miejsc przedłużających nadzieję na promocje traci sześć punktów, a w tabeli jest za wrocławianami, ale wcale nie oznacza to łatwej potyczki.

Oddajmy głos liczbom - 27 meczów Sokoła, 36 zdobytych punktów, bilans bramkowy wynosi 38 goli strzelonych, 39 straconych. Ostródzianie zdecydowanie lepiej prezentują się na swoim stadionie, gdzie odnieśli siedem z jedenastu zwycięstw w tym sezonie.

Sobotnie spotkanie może być pojedynkiem snajperów. Sokół ma w swoich szeregach Dawida Wolnego, który w tym sezonie w eWinner 2. Lidze zanotował już 16 trafień, ale Śląsk również ma kim "straszyć" w ataku. Sebastian Bergier trafia ostatnio do siatki rywali dość regularnie, a w jego przypadku licznik na razie zatrzymał się na piętnastu trafieniach.

W ostatnich meczach WKS-u goli nie brakuje, bo pada ich średnio niemal sześć na spotkanie. Miejmy nadzieję, że bramek i emocji nie zabraknie w Ostródzie, ale lepsi o co najmniej jedno trafienie będą podopieczni Piotra Jawnego. Tym bardziej, że wrocławianie będą chcieli wziąć rewanż za pierwsze spotkanie tych zespołów, w którym przy Oporowskiej przegrali 0:2.

Początek spotkania w sobotę - 24 kwietnia - o godzinie 17 w Ostródzie. Transmisja z meczu będzie przeprowadzona na platformie sportize.pl (by oglądać wszystkie mecze eWinner 2. Ligi należy wykupić abonament w wysokości 23,99 złotych miesięcznie), a także - bezpłatnie - w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również