Wydarzenia

Śląsk II: Porażka w sparingu z Banikiem

2024-01-20 17:40:00
Za piłkarzami drugiej drużyny Śląska kolejny mecz sparingowy przygotowujący zespół do wznowienia rozgrywek III ligi po przerwie zimowej. Rywalem Trójkolorowych był czeski zespół Banik B Ostrava.

Wynik tego meczu otworzył nam się już w pierwszych sekundach. Niestety dla drużyny Śląska II, goście szybko znaleźli lukę w defensywie WKS-u i świetnym prostopadłym podaniem odnaleziony został skrzydłowy drużyny gości, który mijając jeszcze bramkarza Huberta Śliczniaka, spokojnie wpakował piłkę do bramki.

 

Po takim wstrząsie nie tylko obraz meczu nam się wyrównał, ale również wynik. Szybko, bo zaledwie 7 minut po skutecznym uderzeniu gości, z gola cieszył się już zawodnik Trójkolorowych. Prawą stroną boiska urwał się Ratajski, uderzył bardzo mocno i piłka po trafieniu od poprzeczki i lekkim zamieszaniu w polu karnym czeskiej ekipy, futbolówka ostatecznie znalazła się za linią bramkową gości. 

 

Druga połowa rozpoczęła się identycznie jak pierwsza część meczu. Kilkanaście sekund po gwizdu rozpoczynającym drugą połowę, bramkarza Śląska ponownie skarcił skrzydłowy Banika. Ten po dośrodkowaniu miał zbyt wiele miejsca w polu karnym i mocnym strzałem ponownie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. 

 

Wraz z upływem minut, obraz gry się nie zmieniał. Swoje szanse mieli zarówno piłkarze Śląska, jak i Banika, choć to ci drudzy zdawali się mieć optyczną przewagę na boisku. Ostatecznie Śląsk przegrywa swoim drugim testowym meczu 1:2.

 

Następnym sparingowym rywalem podopiecznych Michała Hetela będzie drugi zespół Zagłębia Lubin. Ten mecz już w najbliższą środę, 24 stycznia w Lubinie 

 

Śląsk II Wrocław – Banik B Ostrava 1:2

0:1 1’

1:1 Ratajski 8’

1:2 46’

 

Śląsk II: Śliczniak – Lizakowski (67’ Maruszak), Stawny (46’ Muszyński), Pawelec (46’ Szczyrek), Maruszak (46’ Kurowski) – Michalski (46’ Wojtczak), Jezierski (67’ Wołczek), Wołczek (46’ Maścianica) – Ratajski ((zawodnik testowany) (46’ Lisowski)), Sharabura (46’ Matuszewski), Zaborski (46’ Bednarczyk)

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław