Wydarzenia

Śląsk II: Przybliżyć się do utrzymania

2022-05-07 06:00:00
Przed tygodniem piłkarze Śląska II Wrocław w końcu odnieśli ligowe zwycięstwo, pokonując Wisłę Puławy 3:0. Teraz chcą pójść za ciosem w Pruszkowie i przybliżyć się do pozostania w eWinner II Lidze. Początek spotkania o godzinie 18:00.
Seria meczów bez wygranej sprawiła, że piłkarze Śląska II musieli coraz baczniej spoglądać za siebie, bo strefa spadkowa zbliżała się nieubłaganie. Wygrana nad Wisłą Puławy - skądinąd pewna i zasłużona - pozwoliła nie tylko złapać piłkarski oddech w kontekście walki o pozostanie w lidze, ale również zdecydowanie poprawiła morale zespołu. Sytuacja nadal jest dość trudna, choć nadal rezerwy WKS-u znajdują się na pole position w kontekście rywalizacji o pozostanie w 2. Lidze.

Podopieczni Arkadiusza Batora teraz będą mogli pójść za ciosem, a przy korzystnych wynikach innych meczów już w ten weekend mogą zapewnić sobie pozostanie w lidze. Zapunktowanie w Pruszkowie nie będzie jednak należało do łatwych zadań.

Znicz jest nad Śląskiem II, ale w przypadku przegranej w sobotę zostanie przez wrocławian wyprzedzony. W dotychczasowych 31 potyczkach pruszkowianie zdobyli 39 punktów (9 zwycięstw, 12 remisów - najwięcej w lidze - 10 porażek), strzelając 38 goli i tracąc 4 gole więcej. W kadrze Znicza nie brakuje niezwykle doświadczonych ligowców, takich jak Igor Lewczuk (216 meczów w Ekstraklasie w Jagielloni Białystok, Zawiszy Bydgoszcz, Ruchu Chorzó i Legii Warszawa), Mateusz Możdzeń (262 spotkania w Lechu Poznań, Lechii Gdańsk, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Koronie Kielce i Zagłębiu Sosnowiec) czy Martin Baran (59 meczów w barwach Polonii Warszawa i Jagielloni Białystok).

W pierwszym meczu tych zespołów górą byli wrocławianie, którzy pokonali Znicz 3:0 po bramkach Sebastiana Bergiera, Bartosza Borunia i Szymona Krocza. Czy i tym razem Śląsk II odniesie bardzo ważne zwycięstwo?

Początek spotkania w sobotę, 7 maja, o godzinie 18 w Pruszkowie. Transmisja dostępna będzie na platformie sportize.pl oraz w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław