Wydarzenia

Śląsk II: Remis po meczu walki

2021-04-28 16:50:00
Śląsk II Wrocław bezbramkowo zremisował z Hutnikiem Kraków w spotkaniu 30. kolejki eWinner 2. Ligi.

Drugi zespół WKS-u w środę wystąpił wsparty ekstraklasowym doświadczeniem - na środku obrony wystąpił Piotr Celeban, dla którego był to pierwszy mecz po kontuzji. Zastąpił on w wyjściowej jedenastce Przemysława Bargiela, a na pozycję wahadłowego z defensywy przesunięty został Igor Maruszak. Zastąpienie Bargiela Celebanem było jedyną roszadą w składzie w porównaniu z ostatnim meczem z Sokołem Ostróda.

Krakowianie od samego początku ruszyli do zdecydowanych ataków. Już w pierwszej minucie mocne uderzenie oddał Kamil Sobala - po tym jak jeden z jego kolegów wyłuskał piłkę spod nóg Adriana Bukowskiego - jednak jego próba została zablokowana przez Patryka Calińskiego. Groźnie też było po niespełna pół godzinie gry. Z błędu wrocławskiej linii obrony skorzystał Abdallah Hafez, który wpadł w pole karne i chciał dogrywać do niepilnowanego Kamila Sobali, jednak zamiast dośrodkowania wyszedł całkiem ciekawy strzał, który na szczęście dla WKS-u okazał się niecelny, choć futbolóeka leciała wzdłuż linii bramkowej.

Gospodarze również nie próżnowali w ataku, jednak brakowało im decyzyjności. Dwójkowych akcji, jak chociażby ta Adriana Łyszczarza i Mateusza Maćkowiaka, nie brakowało, jednak kończyły się one albo zbyt lekkimi uderzeniami, albo takimi, które blokowali obrońcy Hutnika.

W 38. minucie Adrian Łyszczarz stracił piłkę w strefie środkowej, a przyjezdni momentalnie ruszyli z kontrą. Łukasz Kędziora zagrał na lewe skrzydło do Krzysztofa Świątka, ten wrzucił w pole karne do Kamila Sobali, ale piłka padła łupem Dariusza Szczerbala. Do przerwy gole przy Oporowskiej nie padły, choć oddajmy, że wrocławianie mieli jeszcze jedną dość dobrą okazję, kiedy rzut wolny zza pola karnego wykonywał Adrian Łyszczarz. Uderzenie ofensywnego pomocnika WKS-u było minimalnie niecelne.

W drugiej połowie można było odnieść wrażenie, że nieco odmieniły się role. Tym razem do Śląsk przeważał i raz za razem gościł na połowie rywala, tylko że niewiele z tego wynikało. Z pojedynczymi akcjami WKS-u krakowska defensywa nie miała większych problemów.

Po drugiej stronie sporo ożywienia w poczynania Hutnika wnieśli wprowadzeni w drugiej połowie Michał Kitliński i Patryk Kieliś, ten drugi był autorem uderzenia z 82. minuty, które chyba należy uznać za najgroźniejszą sytuację gości w drugiej połowie. Dariusz Szczerbal i tym razem nie dał się zaskoczyć, pewnie broniąc ten strzał

Walki na murawie nie brakowało, ale stuprocentowych sytuacji i bramek już tak. Ostatecznie Śląsk II zremisował z Hutnikiem Kraków 0:0, a podział punktów należy uznać za sprawiedliwy rezultat

Śląsk II Wrocław - Hutnik Kraków 0:0

Śląsk II: Szczerbal - Boruń, Celeban, Caliński, Maruszak, Młynarczyk (68’ Bargiel), Bukowski, Pałaszewski, Krocz, Łyszczarz (81' Michalski), Bergier (86’ Fediuk).

Hutnik: Leszczyński - Wojcinowicz, Stawarczyk, Kędziora, Drąg (68’ Linca), Jaklik (68’ Jodłowski), Olszewski, Świątek (79’ Bełczowski), Hafez (63’ Kieliś), Zmorzyński, Sobala (63’ Kitliński).

Żółte kartki: Celeban, Bergier oraz Drąg, Jaklik.
Sędzia: Maciej Pelka.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również