Wydarzenia

Śląsk II: Remis w ostatnim domowym meczu

2023-05-28 13:55:00
W meczu 33. kolejki eWinner II ligi Śląsk II Wrocław bezbramkowo remisuje z Hutnikiem Kraków.
W pierwszych minutach brakowało konkretów po obu stronach. Odważną próbę strzału z dystansu podjął Przemysław Bargiel, ale jego uderzenie powędrowało daleko od bramki strzeżonej przez Adama Wilka. Tak to raczej byliśmy świadkami ostrej walki w środku pola, sporego chaosu i wielu stałych fragmentów gry. Najbliżej bramki był jednak Adrian Bukowski. Wszyscy widzieli już piłkę w siatce, ale ta jak zaklęta nie chciała wpaść. 
 
Na jedenaście minut przed przerwą boisko musiał opuścić Mateusz Lisowski. Zawodnik Śląska ucierpiał w starciu z rywalem i nie był w stanie kontynuować gry. W jego miejsce pojawił się Łukasz Gersteinstein. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Było kilka szans na objęcie prowadzenia, niemniej defensorzy Hutnika zawsze byli w odpowiednim miejscu i czasie. 

W drugiej części obraz gry w żaden sposób się nie zmienił. Groźne uderzenie oddał Gerstenstein, lecz z dużymi problemami poradził sobie bramkarz Hutnika. Śląsk prezentował niezły futbol, niestety nie przekładało się to na bramki. 

Pozytywem z pewnością była gra defensywna, która tego dnia stała na naprawdę wysokim poziomie. Problemem była jednak ofensywa. Brakowało strzałów, bo oprócz Gerstensteina mało kto decydował się na uderzenia. 

Śląsk II Wrocław bezbramkowo remisuje z Hutnikiem Kraków. Ostatni mecz eWinner II ligi "Wojskowych" odbędzie się 4 czerwca o godzinie 16:00. Rywalem będzie Siarka Tarnobrzeg.
 
Śląsk II – Hutnik 0:0 (0:0) 
 
Śląsk II: Głogowski – Muszyński, Bargiel, Matuszewski, Wypart (46' Caliński), Krocz (46' Jezierski), Bukowski (86' M. Kurowski), Stawny, Pisarczuk (71' Młynarczyk), Lisowski (33' Gerstenstein), Lizakowski
Hutnik: Wilk – Nowakowski, Lelek, Drąg, Serafin (64' Kieliś), Chmiel, Marcinkowski, Urban, Wenger, Głogowski, Karpiński (73' Andrzejewski)
 
Sędzia: Paweł Horożaniecki
Żółte kartki: Pisarczuk, Wypart oraz Chmiel, Marcinkowski, Urban
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław