Wydarzenia

Śląsk II: Remis wyrwany w końcówce

2021-08-01 14:00:00
Inauguracja drugoligowego sezonu na remis! W pierwszym meczu eWinner 2. Ligi piłkarze Śląska II Wrocław zremisowali z Hutnikiem Kraków 1:1. Goście objęli prowadzenie w 39. minucie za sprawą Tomasza Wojcinowicza, wrocławianie wyrównali dosłownie w ostatniej akcji meczu, kiedy rzut karny wykorzystał Adrian Łyszczarz.
Pierwsze minuty niedzielnego spotkania toczyły się w ulewnym deszczu. W takich warunkach nietrudno o proste straty i niewymuszone błędy. Od samego początku goście ruszyli do zdecydowanych ataków, częściej znajdowali się przy piłce, ale nie znaleźli sposobu, by przedrzeć się przez szybki obronne WKS-u.

Po drugiej stronie również piłkarze zbyt często w polu karnym nie gościli, choć Lubambo Musonda dwukrotnie próbował uderzenia z dystansu. Za pierwszym razem został zablokowany, a w kolejnej próbie piłka nieznacznie minęła słupek bramki Bartłomieja Frasika. Warto dodać, że golkiper jest wypożyczony do Hutnika ze Śląska, a na Oporowskiej debiutował w nowych barwach. Wracając do wydarzeń na murawie - dwukrotnie także Grzegorz Kotowicz prostopadle zagrywał do Adriana Łyszczarza, jednak i z tego większego zagrożenia nie było.

Wszystko wskazywało na to, że w pierwszej połowie goli nie zobaczymy, ale w 39. minucie po zagraniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Tomasz Wojcinowicz i strzałem głową pokonał Maksymilina Boruca.

Po zmianie stron spotkanie powoli przeradzało się w "mecz walki", a obu drużynom nie sposób odmówić chęci i ambicji, ale brakowalo sytuacji bramkowych. Piłkarze próbowali strzałów z dalszych odległości i zmuszali tym samym golkiperów do błędów - zarówno Maksymilian Boruc, jak i Barłomiej Frasik po kąśliwych uderzeniach odbijali piłkę przed siebie - ale z pomocą przychodzili im obrońcy.

W 85. minucie znakomitą sytuację na wyrównanie miał Przemysław Bargiel, który znalazł się właściwie w sytuacji sam na sam, ale w ostatniej chwili ubiegł go jeden z obrońców. Arbiter niedzielnego spotkania doliczył aż sześć minut i w ostatnich sekundach miała miejsce alcja decydująca o wyniku. Długie zagranie w pole karne Hutnika, Filip Michalski wyskoczył do piłki z obrońcą, po czym padł na murawę, a sędzia wskazał na "wapno".

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Adrian Łyszczarz i strzałem w róg bramki pokonał Bartłomieja Frasika, choć ten wyczuł jego intencje. Chwilę po bramce rozbrzmiał gwizdek kończący mecz.

Śląsk II Wrocław - Hutnik Kraków 1:1 (0:1)
Bramki:
0:1 Tomasz Wojcinowicz 39'
1:1 Adrian Łyszczarz 90' (k)
 
Śląsk: Boruc - Musonda (79' Maruszak), Celeban, Poprawa, Caliński, Kotowicz (69' Konstanty), Zawadzki (69' Sz.Michalski), Młynarczyk (79' Olejniczak), Bukowski, Bargiel (86' F.Michalski), Łyszczarz.
Hutnik: Frasik - Kędziora, Wojcinowicz, Hoyo-Kowalski, Stasz (80' Tetych), Gajda (80' Drąg), Jaklik, Światek (71' Zawadzki), Hafez (70' Kieliś), Zmorzyński, Kitliński (71' Sobala).
 
żółte kartki: Bukowski, Poprawa oraz Hafez, Jaklik, Kędziora.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Marcin Folmer

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław