Wydarzenia

Śląsk II: Stomil za mocny

2023-04-22 14:55:00
W meczu 28. kolejki eWinner II Ligi rezerwy Śląska Wrocław przegrały ze Stomilem Olsztyn 0:2.
W pierwszych dziesięciu minutach nie doświadczyliśmy wielkich emocji. Oba zespoły spokojnie konstruowały akcje i przesadnie nie podwyższały tempa. Trudno było też wskazać stronę przeważającą. Zapowiadało się, że czeka nas bardzo wyrównane starcie. 
 
Stomil wraz z upływającymi minutami zaczynał jednak dochodzić do głosu. W 23. minucie goście przeprowadzili ładną akcję i potężnym strzałem z piątego metra piłkę w siatce umieścił Hubert Krawczun. Olsztynianie wykorzystali chwilę nieuwagi defensywy Śląska i bezlitośnie zamienili to na gola. Dwanaście minut później Stomil podwyższył prowadzenie za sprawą wykorzystanego rzutu karnego przez Piotra Kurbiela. Sytuacja drużyny trenera Krzysztofa Wołczka zrobiła się bardzo trudna. 
 
Jeszcze przed przerwą szansę na bramkę kontaktową miał Mateusz Lisowski. Piłkarz Śląska ładnie przyjął trudne zagranie w polu karnym i oddał strzał. Niestety dobrze ustawiony Jakub Mądrzyk bez większych problemów obronił jego uderzenie. Do szatni schodziliśmy, przegrywając 0:2. 

W drugiej części spotkania zawodnicy rezerw Śląska próbowali atakować, niemniej defensywa przyjezdnych w wielu przypadkach była bezbłędna. Z drugiej strony brakowało też nam trochę dokładności, gdyż kilka razy wychodziliśmy z groźnym kontratakiem, ale to ostatnie podanie było nieco niedopracowane. 
 
W 68. minucie na wysokości zadania stanął bramkarz Oskar Mielcarz. Filip Wójcik stanął z nim w sytuacji sam na sam z golkiperem, ale ten wytrzymał nerwy i obronił trudną piłkę. Sekundę później doskonałą szansę miał Żwir, ale piłkarz Stomilu przestrzelił z bliskiej odległości. 

Na minuty przed końcem dość pechowo piłkę do własnej siatki skierował Mateusz Stawny i marzenia o odrobieniu wyniku legnęły w gruzach.  
 
Śląsk II Wrocław przegrywa ze Stomilem Olsztyn 0:3. Następny mecz podopiecznych trenera Krzysztofa Wołczka 29 kwietnia – rywalem „Wojksowych” będzie GKS Jastrzębie. Pierwszy gwizdek na Oporowskiej już o 13:30.
 
 

Śląsk II Wrocław – Stomil Olsztyn 0:3 (0:2)
Bramki:
0:1:
23' H. Krawczun
0:2: 35' P. Kurbiel
0:3: 87' M. Stawny (bramka samobójcza)
 
Śląsk II: Mielcarz – Caliński, Stawny, Lizakowski (69' Matuszewski), Wypart, Bargiel (78' Pisarczuk), Jezierski (46' Szmigiel), Młynarczyk, Krocz, Lisowski (85' Wołczek), Bałdyga (85' Kurowski)
Stomil: Mądrzyk – Kuban, Kośmicki, Krawczun (60' Florek), Spychała, Kurbiel (80' Caetano), Żwir (80' Szypulski), Wójcik (78' Maćkowiak), Shibata, Sadowski, Karlikowski (78' Kalisz)
 
Sędzia: Artur Aluszyk 
Żółte kartki: Caliński, Jezierski, Mielcarz oraz Karlikowski, Wójcik, Grabowski, Florek
 
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław