Wydarzenia

Śląsk II: Trudne wyzwanie w Lublinie

2023-03-29 20:00:00
W ramach 25. kolejki eWinner II Ligi rezerwy Śląska wybiorą się do Lublina, gdzie zagrają w miejscowym Motorem. Początek spotkania 1 kwietnia o godzinie 17:00.
Śląsk II Wrocław po 23 rozegranych spotkaniach zajmuje 18. miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów na koncie. Bilans podopiecznych trenera Krzysztofa Wołczka pięć zwycięstw, sześć remisów oraz dwanaście porażek. Strata do bezpiecznego miejsca na ten moment wynosi cztery oczka, więc każda zdobycz wywieziona z Lublina będzie na wagę złota. 

Natomiast Motor wciąż wierzy i walczy w awans do I Ligi. Lublinianie są obecnie na ósmym miejscu i do pozycji premiowanej grą w barażach tracą sześć punktów. Piłkarze Goncalo Feio wygrali dziewięć spotkań, siedem zremisowali i osiem przegrali. 

Nasza drużyna mimo wszystko prezentuje całkiem niezły poziom. Dużym problemem jest natomiast brak koncentracji, o czym wspominał sam trener Wołczek. 

- Brakuje nam koncentracji i nie jest to pierwsza taka sytuacja. Wraz z zespołem często o tym rozmawiamy i analizujemy poszczególne sytuacje, ale mimo to często wkrada się rozluźnienie. Gdy wydaje nam się, że mamy mecz pod kontrolą, pojawia się właśnie ten brak koncentracji. Musimy czuć większą odpowiedzialność za piłkę oraz wynik. Potrzeba więcej pragmatyzmu - mówił szkoleniowiec po przegranym meczu z Garbarnią 2:3. 

Ostatnie starcie z Motorem zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów. Początek spotkania z Motorem w sobotę o godzinie 17:00. Transmisję z tego meczu będzie można obejrzeć na WP Pilot.
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław