Wydarzenia

Śląsk II: Trudny wyjazd do Katowic

2021-05-01 12:00:00
Przed Śląskiem II Wrocław trudne zadanie. Podopieczni Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego jadą do Katowic, by tam zmierzyć się z miejscowym GKS-em. Początek starcia w sobotę (1 maja) o godzinie 18.
- Kadra jest dość wąska, szczupła, więc tak naprawdę większość tych samych zawodników będzie grała z GKS-em. Katowiczanie są bardzo wymagającym przeciwnikiem, ale damy z siebie wszystko, a później mamy dłuższą przerwę do kolejnego spotkania. Teraz dwa dni na regenerację, postaramy się je jak najlepiej wykorzystać, a w Katowicach powalczymy i postaramy się sprawić jakąś niespodziankę - mówił przed spotkaniem z GKS-em szkoleniowiec Śląska, Piotr Jawny.

Patrząc przez pryzmat pozycji w tabeli, niekwestionowanym faworytem sobotniej potyczki będą katowiczanie. GKS obrał kurs na Fortuna 1. Ligę i konsekwentnie realizuje plan powrotu na zaplecze PKO Ekstraklasy. Obecnie najbliższy rywal WKS-u jest na drugim miejscu w ligowym zestawieniu z jednym punktem przewagi nad trzecią Chojniczanką, ale ekipa z Chojnic ma aż trzy spotkania rozegrane więcej.

Oddajmy głos liczbom - w 26 spotkaniach GKS zdobył 56 punktów, wygrywając osiemnaście meczów, dwa remisując i sześciokrotnie przegrywając. A zarówno ich atak (48 goli strzelonych), jak i defensywa (27 bramek straconych) to ścisła ligowa czołówka. Wrocławianie mieli okazję się o tym przekonać się jesienią, kiedy przegrali przy Oporowskiej z GKS-em 0:3. Dwie bramki zdobył wówczas Marcin Urynowicz, a jedno dołożył Arkadiusz Woźniak. Ten pierwszy jest najlepszym strzelcem swojego zespołu i jednocześnie jednym z najskuteczniejszych piłkarzy całej eWinner 2. Ligi.

Śląsk II może szukać swojej szansy w delikatnej zadyszce rywali. Rozgrywki podkręcają tempo, mecze coraz częściej będą odbywać się co trzy dni, tymczasem katowiczanie po niezłym meczu i piorunującej końcówce ze Skrą Częstochowa przed tygodniem (2:1 po dwóch golach w ostatnich minutach), w środę z Garbarnią Kraków zaprezentowali się dość przeciętnie. Rywale skrzętnie to wykorzystali i odnieśli zasłużone zwycięstwo 2:0.

Miejmy nadzieję, że i drugi zespół Śląska podąży tą ścieżką i przywiezie z trudnego terenu punkty.

Początek spotkania w sobotę (1 maja) o godzinie 18, transmisja na platformie sportize.pl oraz w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również