Wydarzenia

Śląsk II: Wielkosobotni mecz przyjaźni

2021-04-03 11:00:00
Drugi zespół Śląska Wrocław w Wielką Sobotę rozegra kolejny mecz eWinner 2. Ligi. Tym razem rywalami podopiecznych Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego będą piłkarze Motoru Lublin. Początek starcia o godzinie 15:15, a transmisję przeprowadzi kanał Łączy Nas Piłka w serwisie YouTube.
Zawodnicy drugoligowego Śląska przed tygodniem wreszcie się przełamali i przy Oporowskiej pokonali Wigry Suwałki 3:0. Dwa gole strzelił wówczas Sebastian Bergier, a jedno trafienie dołożył Bartosz Boruń. Gra wrocławian mogła się podobać i można było odnieść wrażenie, że trzybramkowe zwycięstwo to najniższy wymiar kary, bowiem WKS miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji.

Teraz młodzi piłkarze Śląska chcą pójść za ciosem w meczu przyjaźni z Motorem Lublin. W tabeli wyżej znajdują się wrocławianie, którzy mają trzy punkty przewagi nad najbliższym rywalem, ale także o jedno spotkanie rozegrane więcej. Lublinianie w 21 potyczkach zgromadzili 29 punktów, na które złożyło się siedem zwycięstw i osiem remisów, a ich bilans bramkowy to 24:22. Motor zdecydowanie lepiej radzi sobie w domu, bowiem właśnie w Lublinie odniósł pięć z siedmiu zwycięstw w tym sezonie.

Wiosna w wykonaniu najbliższego rywala WKS-u jest dość dobra, bo w czterech spotkaniach lublinianie wywalczyli siedem "oczek", ale ich dwa ostatnie mecze zostały przełożone.Wszystko przez pandemię koronawirusa - aż dziesięciu członków zespołu otrzymało pozytywne wyniki testu, wobec czego sztab szkoleniowy i zawodnicy zostali skierowani na kwarantannę. Lublinianie wznowili drużynowe treningi 28 marca i z całą pewnością powinni być należycie przygotowani do sobotniego starcia.

Warto zaznaczyć, że w zespole Motoru Lublin występuje doskonale znany przy Oporowskiej Rafał Grodzicki. - Przed nami mecz o stawkę i pracujemy, żeby iść za ciosem oraz zdobywać kolejne punkty - mówi obrońca na łamach oficjalnego serwisu Motoru. - Śląsk to bardzo mocny rywal, który regularnie punktuje. Grają młodą drużyną, dobrze czują się z piłką przy nodze. Chcemy budować na Arenie swoją twierdzę i wygrywać każdy kolejny mecz, dlatego zrobimy wszystko, aby w sobotę cieszyć się z kompletu oczek - dodaje.

Szykuje się zatem wielkie granie w Wielką Sobotę. A kto zgarnie punkty w tym starciu? Początek meczu Motoru Lublin ze Śląskiem II Wrocław w sobotę, 3 kwietnia, o godzinie 15:15. Transmisja na youtube'owym kanale Łączy Nas Piłka. 

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również