Wydarzenia

Śląsk II włącza się do walki o Puchar Polski

2014-08-25 16:10:52
Rezerwy Śląska Wrocław w środę rozpoczną swoją walkę w rundzie wstępnej Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Rywalem zespołu Piotra Jawnego będzie Gromnik Kuropatnik.

Spotkanie Śląska II Wrocław z Gromnikiem Kuropatnik zostanie rozegrane już w najbliższą środę 27 sierpnia o godz. 17. Mecz odbędzie się na boisku rywala rezerw WKS-u, który występuje w A klasie w grupie Wrocław IV. Najbliższy rywal drugiego zespołu zielono-biało-czerwonych rozegrał w bieżącym sezonie jak na razie jedno spotkanie, w którym odniósł wyjazdowe zwycięstwo 1:0 nad Galakticos Solna.

 

Zespół Gromnika Kuropatnik został założony w 1945 roku i istnieje po dziś dzień głównie dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności. Barwami drużyny są kolory niebieski i żółty. Największymi sukcesami zespołu ze wsi w powiecie strzelińskim są awansy do rozgrywek A-klasowych wywalczone w 2009 i 2013 roku.

 

Starciem z ekipą z Kuropatnika Śląsk II Wrocław rozpoczyna swój marsz przez Puchar Polski. Podopieczni Piotra Jawnego, jeśli pomyślnie przebrną przez etap rozgrywek okręgowych mają szansę na awans do finałów wojewódzkich i wreszcie do centralnych rozgrywek pucharu tysiąca drużyn. W poprzednim sezonie rezerwy WKS-u swój udział w PP zakończyły na półfinale rozgrywek okręgowych, gdy uległy Ślęzie Wrocław 0:2. Zwycięzcą rywalizacji w województwie okazał się drugi zespół Zagłębia Lubin.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również