Wydarzenia

Śląsk II: Wołczek: Zagraliśmy słabiej, a wygraliśmy

2022-09-11 20:00:00
W meczu 10. kolejki eWinner 2. Ligi Śląsk II Wrocław pokonał Pogoń Siedlce 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Sebastian Bergier. Po ostatnim gwizdku rozmawialiśmy z trenerem zespołu rezerw Krzysztofem Wołczkiem.
Krzysztof Wołczek: To było trudny mecz. Brakowało nam dzisiaj trochę jakości i mieliśmy dużo słabszych momentów w tym spotkaniu. Poprzednie mecze graliśmy lepiej, a przegrywaliśmy czy też remisowaliśmy. Dzisiaj uważam, że zagraliśmy słabiej niż zazwyczaj, a mimo to wygraliśmy i z tego się cieszymy. Nadal jest wiele rzeczy do poprawy, ale jesteśmy zadowoleni z dobrych fragmentów z tego meczu, chociaż więcej było tych słabszych.

Cieszymy się, że wspomogli nas zawodnicy z pierwszego zespołu w większym wymiarze czasowym. Nie wszyscy dali drużynie tyle ile byśmy oczekiwali, ale oczywiście dla zawodników nie jest to łatwe, bo jeszcze wczoraj byli myślami z pierwszym zespołem, a dzisiaj musieli wyjść na mecz drugoligowy. To też nie jest III czy IV liga, to jest już poziom centralny i gra się ciężko. Część z nich dawno nie grała w pełnym wymiarze, więc nie bylo to łatwe ale ogólnie ich występ oceniam umiarkowanie pozytywnie - komentował na gorąco Krzysztof Wołczek.

Jesteśmy też zadowoleni z czystego konta, bo dawno tego nie było przy okazji naszych meczów. Rywal nie miał zbyt wielu okazji, ale my też nie wystrzegliśmy się błędów. Mimo to z gry obronnej jesteśmy w miarę zadowoleni, chociaż zdarzały nam się problemy przy wysokim pressingu. Kilka razy Pogoń za łatwo spod niego wyszła i tworzyła zagrożenie, więc to musimy poprawić - dodaje trener drugiego zespołu.
Autor: Piotr Paluszek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław