Wydarzenia

Śląsk II Wrocław rusza w bój ligowy

2014-08-10 11:47:02
Dziś rezerwy Śląska Wrocław rozpoczynają swoje zmagania w rozgrywkach III ligi (gr. dolnośląsko-lubuska). Pierwszym rywalem zespołu prowadzonego przez Piotra Jawnego będzie drużyna UKP Zielona Góra.

1. kolejka III ligi w większości została rozegrana już wczoraj - do jej uzupełniania pozostał już tylko wynik rywalizacji Śląska II Wrocław z UKP Zielona Góra. Obydwa zespoły zmierzą się ze sobą już dziś, o godz. 13:00 na stadionie przy ul. Oporowskiej. 

Rezerwy Śląska Wrocław tym starciem zainaugurują swoje zmagania ligowe. Wcześniej podopieczni Piotra Jawnego przygotowywali się do nowego sezonu na własnych obiektach i w trakcie zgrupowania w Gutowie. Podczas okresu przygotowawczego Śląsk II Wrocław rozegrał pięć z zaplanowanych sześciu sparingów (jedno starcie z ŁKS-em zostało odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych). W meczach kontrolnych rezerwiści WKS-u dwukrotnie zwyciężyli (po 4:2 z Piastem Żmigród i Bystrzycą Kąty Wrocławskie), zremisowali 2:2 z Lechią Tomaszów oraz przegrali 1:2 z ŁKS-em oraz 0:3 z MKS-em Oława.

Dziś przeciwnikiem Śląska II Wrocław będzie drużyna UKP Zielona Góra, która w ubiegłym sezonie w ramach zmagań ligowych uplasowała się na 16. miejscu w tabeli II ligi i poznała smak degradacji. Zespół prowadzony przez Michała Grzelczyka przyjeżdża do stolicy Dolnego Śląska osłabiony brakiem dwóch zawodników. Dziś we Wrocławiu nie zobaczymy kontuzjowanych Jacka Bąka i Daniela Gałacha.

Początek pierwszego w tym sezonie meczu Śląska II Wrocław już dziś o godz. 13. Zapraszamy do kibicowania naszym młodym piłkarzom z trybun stadionu Oporowska. Wstęp na to spotkanie jest biletowany, a wejściówka kosztuje symboliczne 10 zł.

 

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również