Wydarzenia

Śląsk II Wrocław w niedzielę o kolejne punkty

2014-09-13 09:45:14
Już w niedzielę zespół rezerw Śląska Wrocław wyjdzie na kolejny mecz w ramach rozgrywek III ligi. Rywalem drużyny prowadzonej przez Piotra Jawnego będzie ekipa Karkonoszy Jelenia Góra.

Mimo porażki w poprzednim meczu ligowym z Piastem Żmigród zespół Śląska II Wrocław przesunął się w górę tabeli III ligi (gr. dolnośląsko-lubuska). Rezerwy zielono-biało-czerwonych zajmują obecnie 10. lokatę i mają na swoim koncie 6 punktów (złożyły się na nie jedno zwycięstwo i trzy remisy). Już w niedzielę podopieczni Piotra Jawnego wyjdą na boisko, by powalczyć o kolejne punkty do klasyfikacji. Początek spotkania z Karkonoszami Jelenia Góra zaplanowany jest na godz. 13 - mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Oporowskiej.

Najbliższy rywal Śląska II Wrocław może pochwalić się do tej pory takim samym bilansem punktowym co nasz zespół rezerw. Karkonosze w bieżących rozgrywkach na trzecioligowych boiskach odnieśli dwa zwycięstwa (5:1 z Piastem Karnin i 3:0 z Foto-Higieną Gać) oraz odnotowali 4 porażki (0:1 ze Ślęzą Wrocław i Stilonem Gorzów Wielkopolski, 0:2 z Piastem Żmigród oraz 1:3 z Lechią Dzierżoniów). Zwyciężyli ponadto w okręgowym etapie Pucharu Polski pokonując 2:0 drużynę Lotnika Jeżów Sudecki.

Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem zespołu z Jeleniej Góry jest obrońca Marcin Pacan, który może pochwalić się nadzwyczajnym, jak na defensora, bilansem 5 zdobytych goli w bieżącym sezonie. Doświadczony zawodnik z przeszłością w ekstraklasowej Jagiellonii Białystok (9 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej) jest pewnym egzekutorem rzutów karnych w jedenastce Karkonoszy. Zdobył w ten sposób jak na razie trzy gole w trwających rozgrywkach III ligi, pewnie zamieniając na zdobycze bramkowe każdą taką okazję.

Spotkanie Śląska II Wrocław z Karkonoszami Jelenia Góra odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 15 września, o godz. 13. Serdecznie zapraszamy wszystkich na ten mecz! Bilety do nabycia w kasach stadionu przy Oporowskiej za symboliczne 10 zł.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również