Wydarzenia

Śląsk II Wrocław zakończył zgrupowanie

2014-07-28 12:05:28
Zawodnicy zespołu rezerw Śląska Wrocław wrócili już do stolicy Dolnego Śląska. Podopieczni Piotra Jawnego przez ostatnie 10 dni przebywali na zgrupowaniu w Gutowie, na którym przygotowywali się do nowego sezonu III ligi.

Zanim jednak piłkarze Śląska II Wrocław zaczęli pakować się do powrotu, mieli do rozegrania ostatni mecz sparingowy. Rywalem rezerw WKS-u miał być ponownie zespół Łódzkiego Klubu Sportowego, z którym młodzi wrocławianie mierzyli się już w kontrolnym spotkaniu kilka dni wcześniej. Niestety, warunki atmosferyczne uniemożliwiły rozegranie potyczki - ostatnie dni w Gutowie upłynęły pod znakiem ciągłych burz i opadów deszczu. Boisko, na którym odbyć się miało spotkanie nie nadawało się więc do gry na nim i Śląsk II Wrocław zakończył swój obóz przygotowawczy po rozegraniu dwóch sparingów.

W trakcie zgrupowania w województwie łódzkim, podopieczni Piotra Jawnego przegrali z niedawnym ekstraklasowiczem ŁKS-em 1:2 i zremisowali z Lechią Tomaszów 2:2. W drugim z tych spotkań, które chronologicznie odbyło się najpierw, kapitalnymi bramkami popisał się Maciej Matusik, który zaprezentował świetne uderzenia z rzutów wolnych. Pomocnik Śląska II Wrocław uderzając ze stojącej piłki pokazał to, co w futbolu najważniejsze - powtarzalność. Jego trafienia dzieliły od siebie zaledwie trzy minuty! Na poniższym materiale filmowym widać jak świetnie ma ułożoną nogę 19-latek z naszego zespołu rezerw.
 

 
We wcześniejszych spotkaniach sparingowych, które rozegrane zostały jeszcze przed wyjazdem rezerwistów WKS-u na obóz przygotowawczy, zespół Piotra Jawnego zanotował dwa zwycięstwa. Śląsk II Wrocław w pokonanym polu zostawił ekipy Bystrzycy Kąty Wrocławskie i Piasta Żmigród. Obydwa spotkania zakończyły się zwycięstwami młodych zawodników Śląska w stosunku 4:2.


Przed drugim zespołem Śląska już tylko jeden mecz kontrolny. 3 sierpnia rezerwy WKS-u w ramach próby generalnej spotkają się z MKS-em Oława. Na 9 sierpnia zaplanowany jest start rozgrywek III ligi. W pierwszej kolejce, drużyna dowodzona przez trenera Jawnego powalczy o punkty we Wrocławiu, do którego przyjedzie UKP Zielona Góra.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również