Wydarzenia

Śląsk II: Wyjazdowa przegrana

2021-09-11 19:00:00
Nie sposób odmówić piłkarzom Śląska II ambicji, chęci i walki, ale w sobotnim starciu z Chojniczanką Chojnice zabrakło skuteczności. Wrocławianie stwarzali sobie sytuacje, których nie wykorzystywali, w efekcie czego ponieśli porażkę 1:2. Jedynego gola dla WKS-u zdobył Szymon Krocz.
Wrocławianie chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę. Przed dwoma tygodniami polegli w Krakowie 1:6 (choć wynik ten nie oddaje tego, co działo się na murawie), a w poprzednim meczu - przed własną publicznością - zremisowali 2:2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Chojniczanka to jednak ścisła ligowa czołówka, obecnie zespół bezkompromisowy i bardzo wymagający na swoim terenie. Część piłkarzy WKS-u z pewnością ma w pamięci ostatni wyjazd do Chojnic, który zakończył się wysoką porażką 0:6.

Gospodarze od samego początku rzucili się do ataków, chcąc szybko zdobyć gola. Budowanie akcji w ofensywie to jedno, ale chojniczanie znakomicie radzili sobie w obronie, nie pozwalając na zbyt wiele piłkarzom Śląska II. Ta sytuacja przyniosła skutek w 15. minucie. Artur Pląskowski przyjął piłkę i pięknym uderzeniem z woleja otworzył wynik meczu. Być może Maksymilian Boruc mógł się zachować lepiej, ale było to uderzenie z kategorii tych, przy których bramkarz nie ma zbyt wiele do powiedzenia.

Po pierwszym golu spotkanie nieco się wyrównało, a oba zespoły spokojnie konstruowały akcje o czekały na błąd rywala. Wrocławianie szukali podań do Bartosza Marchewki, a zagrożenie stwarzali również po akcji skrzydłami, jednak do przerwy więcej bramek już nie padło.

Druga odsłona sobotniego spotkania rozpoczęła się bardzo podobnie jak pierwsza. Miejscowi przeszli do zdecydowanych ataków, ich pierwsze próby nie przyniosły efektów bramkowych, ale po dziewięciu minutach było już 2:0. I znów w jednej z głównych ról wystąpił Artur Pląskowski. Tym razem piłkarz Chojniczanki popisał się świetną asystą do Michała Mikołajczyka, który podwyższył wynik meczu.

Śląsk nie składał broni, czego efektem była bramka Szymona Krocza. Piłkarz w 64. minucie odnalazł się w polu karnym i z bliska strzelił kontaktowego gola. Podopieczni Krzysztofa Wołczka dążyli do kolejnych trafień - najbliżej było po dwójkowej akcji Grzegorz Kotowicz - Jakub Jezierski - jednak wynik nie uległ już zmianie. Drugi zespół Śląska poniósł drugą porażkę w tym sezonie, tym razem przegrywając z Chojniczanką Chojnice 1:2.

Choniczanka Chojnice - Śląsk II Wrocław 2:1 (1:0)

Bramki:
1:0 Artur Pląskowski 15'
2:0 Michał Mikołajczyk 54'
2:1 Szymon Krocz 64'

Chojniczanka: Broda - Grolik, Bartosiak, Grobelny, Olszewski, Rakowski (46' van Huffel), Cegiełka (46' Kona), Mikołajczak (77' Wolsztyński), Mikołajczyk, Klichowicz (66' Mazek), Pląskowski (87' Emche).
Śląsk II: Boruc - Caliński, Radkowski, Poprawa, Wypart (68' Szmigiel), Krocz (82' Konstanty), Zawadzki (68' Michalski), Jezierski, Młynarczyk, Bargiel, Marchewka (55' Kotowicz).

Żółte kartki: Klichowicz oraz Krocz.
Sędzia: Piotr Idzik.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław