Wydarzenia

Śląsk II: Zgasić Znicz

2021-10-30 06:00:00
Po skromnym, ale niezwykle ważnym zwycięstwie nad Wisłą Puławy, piłkarze Śląska II Wrocław podejmują teraz pruszkowskiego Znicza. Oba zespoły sąsiadują w ligowej tabeli i oba potrzebują punktów, by oddalić się od strefy spadkowej. Początek spotkania w sobotę - 30 października - o godzinie 13 na stadionie przy ulicy Oporowskiej.
Cztery wygrane, pięć remisów i pięć porażek - tylko dwa zespoły w eWinner 2. Lidze mają taki bilans. I oba zmierzą się ze sobą w sobotę na stadionie przy Oporowskiej. Trudno jednoznacznie wskazywać faworyta tego pojedynku, bowiem zarówno wrocławianie, jak i piłkarze Znicza potrafią nawiązać walkę w wyżej notowanymi rywalami i potrafią być groźni dla każdego.

Przed tygodniem pruszkowianie balansowali na granicy strefy spadkowej i pokonali Ruch Chorzów, który ma aspiracje co najmniej pierwszoligowe. W czternastu spotkaniach w tym sezonie Znicz strzelił 19 goli, tracąc trzy bramki więcej. 

W kadrze najbliższego rywala WKS-u nie brakuje piłkarzy z ekstraklasowym doświadczeniem. Defensywą kieruje Igor Lewczuk, którego specjalnie nie trzeba przedstawiać, a w pomocy występuje Mateusz Możdżeń. Obaj panowie mają nie tylko doświadczenie ekstraklasowe, ale również międzynarodowe, bowiem występowali w europejskich pucharach z Legią Warszawa (Lewczuk) i Lechem Poznań (Możdżeń). A w kadrze są również m.in. Martin Baran (59 meczów w ekstraklasie) i Łukasz Kosakiewicz (54).

W poprzednim sezonie w starciach wrocławsko-pruszkowskich za każdym razem górą byli goście. Na wyjeździe Śląsk wygrał 3:1, a przy Oporowskiej lepszy okazał się Znicz, wygrywając 1:0. Miejmy nadzieję, że tym razem to gospodarze będą górą.

Początek spotkania w sobotę (30 października) o godzinie 13 na stadionie przy ulicy Oporowskiej. Transmisja będzie dostępna na platformie sportize.pl oraz - bezpłatnie - w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław