Wydarzenia

Śląsk II: Zrehabilitować się za Garbarnię

2021-09-04 08:00:00
W siódmej serii gier eWinner 2. Ligi piłkarze rezerw Śląska Wrocław zagrają przed własną publicznością z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Podopieczni Krzysztofa Wołczka będą chcieli zrehabilitować się za ostatnią porażkę z Garbarnią Kraków - 1:6. Początek spotkania o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Oporowskiej.
Piłkarze Śląska II długo byli niepokonaną ekipą w eWinner 2. Lidze. W poprzednim tygodniu ponieśli pierwszą porażkę, która była dość dotkliwa. Podopieczni Krzysztofa Wołczka ulegli Garbarni w Krakowie aż 1:6, choć wynik nie do końca oddaje to, co działo się na murawie. Seria błędów indywidualnych wrocławian sprawiła, że w końcówce rywale zdobyli trzy bramki i odnieśli przekonujące zwycięstwo.

To już jednak historia. Piłkarze drugiego zespołu Śląska przeanalizowany ten nieudany mecz, wyciągnęli wnioski i będą chcieli pokazać to w sobotę na murawie. Rywalem WKS-u będzie zespół ze strefy spadkowej, którego jednak absolutnie nie można lekceważyć. Pogoń Grodzisk Mazowiecki to beniaminek eWinner 2. Ligi, jednak niejednokrotnie w tym sezonie pokazywała, że potrafi grać ciekawy i skuteczny futbol. W sześciu spotkaniach najbliższy przeciwnik Śląska wywalczył pięć punktów, m.in. wygrywając z Sokołem Ostróda czy urywając punkty Ruchowi Chorzów.

W zespole gości nie brakuje nazwisk z ekstraklasowym doświadczeniem. O ile w przypadku Damiana Jaronia (dziewięć meczów w Polonii Warszawa) czy Wojciecha Kalinowskiego (siedem spotkań w Górniku Łęczna) jest ono dość skromne, o tyle dorobek bramkarza Pogoni, Sebastiana Przyrowskiego, musi robić wrażenie. Golkiper ma za sobą także mecze w reprezentacji Polski, w poprzednim sezonie był pewnym punktem swojego zespołu, ale w obecnych rozgrywkach nie otrzymał jeszcze szansy gry.

Niewykluczone, że w zespole Śląska - ze względu na przerwę na mecze reprezentacji - zobaczymy piłkarzy, którzy na co dzień występują w pierwszym zespole. Wrocławianie będą jednak osłabieni brakiem... trenera Krzysztofa Wołczka, który za dwie żółte kartki w meczu z Garbarnią został ukarany jednym meczem zawieszenia.

Początek spotkania w sobotę (4 września) o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Oporowskiej. Transmisja z meczu dostępna będzie na platformie sportize.pl oraz - bezpłatnie - w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Marcin Folmer

Zobacz również