Wydarzenia

Śląsk II zwycięża w Dzierżoniowie!

2014-09-27 18:10:00
Śląsk II Wrocław udowadnia, że rozkręca się na dobre w rozgrywkach III ligi. Podopieczni Piotra Jawnego pokonali dziś 1:0 faworyzowaną Lechię Dzierżoniów.
- Mówiliśmy to chłopcom od początku, że będzie im się łatwiej grało z trudniejszymi rywalami, którzy starają się grać bardziej technicznie - zaznaczał niedawno szkoleniowiec Śląska II Wrocław Piotr Jawny. Dziś trenerowi rezerw WKS-u smiało można przyznać rację. Prowadzona przez niego drużyna dwa tygodnie z rzędu poradziła sobie z wyżej notowanymi rywalami i odniosła bardzo ważne zwycięstwa. Przed tygodniem drugi zespół zielono-biało-czerwonych pokonał 2:1 Stilon Gorzów Wielkopolski, a dziś zwyciężył nad niepokonaną do tej pory Lechią Dzierżoniów.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się akcja z 33. minuty spotkania. Karol Angielski, młody napastnik, który ledwie dzień wcześniej przebywał na ławce rezerwowych zespołu ekstraklasowego Śląska, wpisał się wtedy na listę strzelców, wykorzystując okazję sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Jak się później okazało, wyczyn 18-letniego goleadora rozstrzygnął o wyniku potyczki w Dzierżoniowie. Gol Angielskiego był jego trzecim trafieniem w bieżących rozgrywkach III ligi.

Zwycięstwo Śląska II Wrocław oznacza, że podopieczni Piotra Jawnego przesunęli się w górę ligowej tabeli. Rezerwy WKS-u z pewnością wyprzedzą drugi zespół Zagłębia Lubin, który dziś wcześniej zremisował z MKS-em Oława.

Lechia Dzierżoniów - Śląsk II Wrocław 0:1 (0:1)
Bramka: Karol Angielski 33
Śląsk II: Pawłowski - Pawelec, Miś (83 Rodzik), Cieśla, Socha - Kohut, Menzel (64 Matusik), Przybylski (90 Łuczak), Gancarczyk, Angielski (88 Wargin) - Kaczmarek

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również