Wydarzenia

Śląsk lepszy od Miedzi

2016-09-03 16:40:00
Śląsk Wrocław pokonał w sparingu 3:0 drużynę Miedzi Legnica. Dwa gole dla zielono-biało-czerwonych strzelił Biliński, jedno trafienie na swoim koncie zapisał Idzik. Wynik schodzi jednak na dalszy plan, ponieważ mecz był jednym z punktów imprezy charytatywnej, która odbywała się dziś w Oławie.
Spotkanie rozegrane zostało w wymiarze 2 x 35 minut. W wyjściowej jedenastce WKS-u obok rutynowanych graczy takich jak Pawelec, Kokoszka czy Goncalves pojawili się nasi zdolni młodzieżowcy: Łyszczarz, Wiech, Idzik oraz debiutant Mario Engels.

Wrocławianie mogli objąć prowadzenie już w pierwszej akcji, ale uderzenie Morioki okazało się za lekkie, aby zaskoczyć Sapelę. Chwilę później dobrą okazję miał Idzik. Napastnik WKS-u po dograniu Japończyka jednak minimalnie chybił. Trójkolorowi sprawiali znacznie lepsze wrażenie. Legniczanie ograniczali się właściwie tylko do wyprowadzania kontrataków. Najbliższy szczęścia był Rybicki, który próbował zaskoczyć Kamenara strzałem z rzutu wolnego.

W przerwie trener Rumak dokonał szeregu zmian. I to właśnie po akcjach duetu Biliński – Riera Śląsk zdobył dwie bramki. Hiszpan dwukrotnie popędził prawym skrzydłem i dograł do „Bili”, który bez trudu umieszczał piłkę w siatce. W końcówce napastnik został jeszcze sfaulowany w polu karnym rywali. „Jedenastkę” pewnie wykonał Idzik i ustalił wynik na 3:0 dla WKS-u.

W Oławie zbieraliśmy pieniądze dla Grzegorza i Natalki. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim kibicom za pomoc i wielkie serca!

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 0:3 (0:0)


Bramki: Biliński 45', 61', Idzik 70' (k.)


Miedź: Sapela - Cierpka, Szwedyk, de Amo, Gorskie, Oscar (36 Gardzielewicz), Dyrda, Chodyga, Karbowy, Rybicki, Batin.

Śląsk:
Kamenar - Zieliński, Wiech, Kokoszka (Celeban 36’), Pawelec (Poprawa 25’ - testowany) - Łyszczarz, Goncalves (Biliński 36') – Engels (Madej 36’), Morioka (36’), Alvarinho (Joan Roman 36’)- Idzik.

 

Autor: Tomasz Szozda, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również