Wydarzenia

Śląsk ma nową bramkarkę | Ekstraliga

2021-03-05 13:30:00
Oliwia Rychlicka została nową bramkarką Śląska Wrocław. Urodzona w 2005 roku zawodniczka na Oporowską trafiła na zasadach wypożyczenia z trzecioligowego zespołu KA 4 resPect Krobia.
Utalentowana bramkarka od pewnego czasu była obserwowana przez trenerów Śląska. Najpierw została zaproszona na trening drugiej drużyny WKS-u, a następnie uczestniczyła w zajęciach z ekstraligowym zespołem, gdzie ostatecznie przekonała do siebie sztab szkoleniowy. Oliwia Rychlicka zdążyła już zadebiutować w zielono-biało-czerwonych barwach - w minioną niedzielę rozegrała 45 minut w sparingu drugiej drużyny z rezerwami Czarnych Sosnowiec, który zakończył się remisem 2:2.

- To bramkarka o dużym potencjale, dobrze gra nogami i dobrze sobie radzi pod presją zawodniczek atakujących. Jeśli będzie się odpowiednio rozwijać, ma naprawdę duży potencjał - ocenia trener pierwszego zespołu WKS-u, Piotr Jagieła.

Zawodniczka będzie trenować z ekstraligowym zespołem, a niewykluczone, że wiosną zobaczymy ją również w spotkaniach drugoligowych rezerw Śląska. Najbliższą rundę piłkarka będzie wypożyczona do WKS-u, a w umowie zawarto także opcję transferu definitywnego. We Wrocławiu Oliwia Rychlicka będzie grała z numerem 95 na koszulce.Witaj w zespole, Oliwia!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również