Wydarzenia

Śląsk na Stadionie Wrocław

2021-04-16 11:59:00
Po kilkuletnich zapowiedziach Śląsk nareszcie związał się z wrocławskim stadionem jeszcze bliżej. Do biur na Stadionie Wrocław przeniosła się część administracyjna klubu. Obiekt przy Oporowskiej 62 nadal będzie pełnił rolę centrum treningowego WKS-u, pozostając również miejscem rozgrywania spotkań ligowych przez najstarsze zespoły akademii.
Mecze, prezentacje nowych zawodników, konferencje prasowe, spotkania biznesowe, sesje zdjęciowe czy niektóre treningi - Śląsk na Stadionie Wrocław już od dawna może czuć się jak w domu. Teraz przy al. Śląska będzie mieścić się również siedziba administracyjna naszego klubu.- Cieszę się, że po tak wielu latach wreszcie udało się zrealizować ideę przenosin siedziby klubu na Stadion Wrocław. To symboliczne wydarzenie, poparte wielomiesięczną, bliską współpracą z pewnością można uznać za niezwykle ważny moment w historii Śląska Wrocław, kończący pewną epokę. Nie byłoby to możliwe bez dobrej woli i zaangażowania właściciela klubu, czyli Gminy Wrocław, jak i osób zarządzających obecnie wrocławskim stadionem. Pragnę im za to serdecznie podziękować. Jesteśmy dumni, że tak piękny i nowoczesny obiekt będzie teraz miejscem naszej codziennej pracy – podkreśla Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.
 
 
Pierwsza znana siedziba OWKS-u (przemianowanego później na CWKS, a następnie Śląsk Wrocław) zlokalizowana była przy ul. Orlej. W latach 50. przeniesiona została na ul. Energetyczną, a w latach 70. domem Śląska została Oporowska 62, zajmując przez kolejne dziesięciolecia wyjątkowe miejsce w historii klubu. Tam nadal znajdować się będzie centrum treningowe WKS-u, z którego korzystać będą zawodnicy i sztab pierwszej drużyny Wojskowych. Dodatkowe przestrzenie oddane zostaną do dyspozycji trenerom zespołów akademii piłkarskiej oraz drużyn sekcji kobiecej, usprawniając tym samym organizację pracy sztabów szkoleniowych. Przy Oporowskiej w dalszym ciągu mieścić się będzie również główny magazyn sklepu Śląska, FanShop #Oporowska, jak i kasy biletowe.

 
W kwietniu na Stadion Wrocław, do biur na trzecim piętrze od strony trybuny C, przeprowadziła się klubowa administracja, w tym m.in zarząd, pion sportowy, skauting, księgowość i kadry, dział administracji i bezpieczeństwa, marketing i promocja, biuro prasowe, ticketing, SLO oraz dyrekcja akademii piłkarskiej. Nowoczesne biura zapewnią doskonałe warunki do pracy na rzecz Śląska, a wyjątkowy wystrój korytarzy przypominać będzie o historii i sukcesach WKS-u, pozwalając jeszcze mocniej identyfikować się z klubem. Za pomoc w aranżacji wnętrz dziękujemy firmom: Grupa POS-BET, Ramdecor, Gawin, PROgraf oraz Europlex.

 
Podziękowania kierujemy również do pracowników Stadionu Wrocław za udostępnienie komfortowych przestrzeni oraz miłe przywitanie. A my... ruszamy do pracy!

 
Nowy adres do korespondencji:

WKS Śląsk Wrocław
Al. Śląska 1
54-118 Wrocław

Tel. 504 952 411
biuro@slaskwroclaw.pl

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław