Wydarzenia

Śląsk Wrocław w tegorocznym Korowodzie Nadziei

2019-09-09 17:30:00
W sobotę ulicami Wrocławia przeszedł Korowód Nadziei organizowany przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Akcję wsparli również piłkarze Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.
Jak co roku barwny pochód miał zwrócić uwagę na trudną sytuację dzieci walczących z rakiem, które ze względu na leczenie nie mogą razem z rówieśnikami rozpocząć roku szkolnego.
 
Obok kolorowych krasnali, grup z zespołów muzycznych, dolnośląskich teatrów ulicznych, policyjnej orkiestry, czy sekcji konnej straży miejskiej pojawili się też piłkarze z Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. W tegorocznym Korowodzie Nadziei udział wzięła niemal cała drużyna U-11 prowadzona przez trenera Krzysztofa Franczaka.
 
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 27 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce.
 
Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka. 
Autor: Dawid Antecki

Zobacz również