Wydarzenia

Śląsk wygrał Turniej TOP ELITE 12 w Zakopanem!

2019-05-23 20:00:00
Podopieczni Kamila Domagalskiego nie dali szans konkurencji i wygrali prestiżowy Turniej TOP ELITE 12 w Zakopanem. W pokonanym zostały m.in. Legia Warszawa, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok czy Wisła Kraków. Korona króla strzelców trafiła do Wiktora Benedyktowicza.
W Zakopanem doszło do rywalizacji najlepszych drużyn z rocznika 2006 w Polsce. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach po sześć zespołów. W następnej fazie powstały trzy kolejne, tym razem czterozespołowe grupy (Liga Mistrzów, Liga Europy, Ekstraklasa). Każda drużyna rozegrała po trzy spotkania, które zdecydowały o klasyfikacji końcowej. 
 
W Lidze Mistrzów wszystkim ekipom "odjechały" Śląsk i Escola. W ostatniej kolejce w bezpośrednim starciu tych zespołów padł remis, a to oznaczało, że zwycięstwo w tym silnie obsadzonym turnieju, przypadło Śląskowi Wrocław!
 
Wyniki

Faza grupowa:

Śląsk - Jagiellonia Białystok 2:0
Śląsk - Legia Warszawa 4:1
Śląsk - Wisła Kraków 0:2
Śląsk - Stal Rzeszów 3:0
Śląsk - GKS Katowice 2:1

Grupa finałowa (Liga Mistrzów):

Śląsk - Jagiellonia Białystok 3:0
Śląsk - Fablok Chrzanów 2:0
Śląsk - Escola Varsovia 1:1
 
Wiktor Benedyktowicz w 8 meczach strzelił 9 bramek i został królem strzelców. Gratulujemy!
 


Oto co po turnieju powiedział trener Śląska Kamil Domagalski:
 
- Według mnie turniej stał na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Z przekroju całych zawodów, uważam, że udało nam się narzucić nasz styl gry. Najtrudniejsze było ostatnie spotkanie z Escola Varsovia, które śmiało można określić mianem finału. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Wartym podkreślenia jest bardzo pozytywna postawa kibiców obu zespołów, którzy mimo dużych emocji bardzo kulturalnie dopingowali swoje zespoły, a po meczu nagrodzili brawami drużyny przeciwne.
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Międzynarodowe Turnieje Api Cup Zakopane

Zobacz również