Wydarzenia

Śląsk wygrywa International Sporting Cup!

2019-08-26 21:00:00
Śląsk Wrocław wygrał turniej International Sporting Cup. W rozgrywanych w Lublińcu zawodach wzięły udział zespoły U11 z całej Europy.
W turnieju wystąpiły czołowe polskie akademie - Lech, Legia, Zagłębie Lubin, Górnik Zabrze i Śląsk Wrocław. Również silne zagraniczne zespoły takie jak Manchester City, PSV Eindhoven, Genk czy Sparta Praga wystawiły swoich drużyny.
 
Śląsk przebrnął przez pierwszą fazę grupową pokonując między innymi czeską Mladę Bolesław i belgijski Genk, który słynie ze znakomitego szkolenia młodzieży - Jestem bardzo zadowolony ze spotkania z Genk, z którym musieliśmy wygrać, żeby awansować i udało nam się po bardzo dobrym i wyrównanym meczu - mówi Mariusz Blecharz, trener Śląska Wrocław. 
 
W kolejnym etapie rozgrywek młodzi piłkarze WKS-u uporali się z Legią Warszawa, Hajdukiem Split i Atletem Kijów, dzięki czemu zapewnili sobie możliwość gry w finale. Tam czekało na nich PSV Eindhoven. Trójkolorowi poradzili sobie również z holenderskim zespołem, wygrywając 1:0 i tym samym zwyciężyli w całymInternational Sporting Cup - Wpajamy tym chłopakom mentalność zwycięzców. Najważniejszy jest ich rozwój. Oceniamy ich na tle zawodników z tych zachodnich Akademii i na dzień dzisiejszy możemy stwierdzić, że nasi chłopcy są na podobnym poziomie - podsumowuje Blecharz. 

Poniżej skrót meczu finałowego: 

 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Bartosz Lodko

Zobacz również