Wydarzenia

Śląsk zagra sparing z FC Hradec Kralove | Piłka Kobiet

2022-11-30 07:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław nie kończą jeszcze rundy jesiennej. W piątek - 2 grudnia - rozegrają jeszcze jedno spotkanie, choć nie będzie to mecz o stawkę. Podopieczne Piotra Jagieły zmierzą się w sparingu z czeskim zespołem FC Hradec Kralove. Początek o godzinie 20:40 na Kłokoczycach.
- To najprawdopodobniej był ostatni mecz o stawkę, ale nie oznacza to koniec pracy. Przed nami jeszcze dwa tygodnie roztrenowania, a w tym czasie zmierzymy się z zespołem Hradec Kralove w sparingu - mówił po ostatnim meczu pucharowym ze Skrą Częstochowa (3:0) szkoleniowiec WKS-u.

Wrocławianki w listopadzie miały zagrać jedno spotkanie więcej, jednak ze względu na obfite opady śniegu, ligowa potyczka z Pogonią Szczecin, zaplanowana na 19 listopada, została przełożona na wiosnę. Ostatnim meczem o stawkę było więc wspomniane już pucharowe starcie ze Skrą Częstochowa, które Śląsk wygrał 3:0 po trafieniach Klaudii Adamek, Natalii Kulig i Joanny Wróblewskiej.

FC Hradec Kralove występuje w czeskiej 2. Lidze (drugi poziom rozgrywkowy). Najbliższy rywal WKS-u w rundzie jesiennej - podobnie jak Śląsk - rozegrał dziesięć ligowych spotkań. Siedem z nich rozstrzygnął na swoją korzyść, a w trzech musiał uznać wyższość rywala. Podobnie jak wrocławianki, Czeszki są bezkompromisowe, a na uwagę zasługuje ich defensywa, najlepsza w lidze. W dziesięciu potyczkach FC Hradec Kralove stracił tylko dziesięć bramek. W ataku Hradec Kralove był zdecydowanie lepszy, bo strzelił 20 goli.

Ligowe ostatki za nami, pucharowe ostatki również, czas zatem na ostatnie spotkanie w tym roku. Początek sparingu w piątek, 2 grudnia, o godzinie 20:40 na stadionie Centrum Piłkarskiego Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław