Wydarzenia

Śląsk ze średnią frekwencją ponad 10 tysięcy

2023-05-24 12:00:00
Przed Śląskiem Wrocław jeszcze jeden mecz w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy – w Warszawie z Legią. WKS rozegrał już za to wszystkie domowe spotkania w ramach rozgrywek 2022/23. Średnia frekwencja na meczach Śląska wyniosła 10 365 kibiców.
Tarczyński Arena od lipca do maja była świadkiem siedemnastu meczów wrocławskiego Śląska. Kibice Trójkolorowych licznie przychodzili na stadion wspierać drużynę, udowadniając tym samym, jak ważny jest dla nich wrocławski klub. Ostatecznie na trybunach pojawiło się łącznie 176 213 kibiców.

Choć do zakończenia rozgrywek pozostała jeszcze jedna kolejka, już teraz wiadomo, że Śląsk Wrocław zajmie szóste miejsce w lidze pod względem frekwencji na domowych meczach. Więcej fanów na swoje mecze przyciągają tylko Legia, Lech, Widzew, Pogoń i Górnik.Bilans Śląska na własnym stadionie to sześć zwycięstw, sześć remisów i pięć porażek. Co ciekawe, bilans bramkowy domowych spotkań jest idealnie równy: 23:23. Gdyby tabelę Ekstraklasy formułować jedynie na podstawie meczów w roli gospodarza, WKS zajmowałby dziewiąte miejsce.

Najwyższą frekwencję Śląsk zanotował podczas starcia z Legią Warszawa, które oglądało z trybun aż 21 947 osób. Ostatni mecz rundy jesiennej stanowił jednocześnie okazję do wyjątkowego jubileuszu 75-lecia wrocławskiego klubu. Jedyna w swoim rodzaju oprawa, specjalny trzeci komplet koszulek meczowych i wizyta legend WKS-u – to wszystko sprawiło, że pojedynek z Legią będzie wspominany przez długie lata.Inne mecze z bardzo wysoką frekwencją w tym sezonie to niedawne spotkanie z Miedzią Legnica (16 005) oraz Widzewem Łódź (15 145) i Lechem Poznań (13 922). Na przeciwległym biegunie są starcia z Wartą Poznań, Koroną Kielce, Piastem Gliwice i Stalą Mielec. Co ciekawe – w czterech meczach z najwyższą frekwencją Śląsk zdobył łącznie 8 punktów, a w czterech z najniższą tylko 2. Wyraźnie widać więc, że doping licznie zgromadzonych fanów WKS-u jest w stanie ponieść drużynę do lepszej gry i wyników.

Bardzo dużą grupę kibiów Śląska stanowi młodzież - około 35 procent wszystkich kibiców to osoby poniżej 18 roku życia. To dowód, że miłośc do klubu, przekazywana z pokolenia na pokolenie, trwa i ma się dobrze! Osoby między 19. a 30. rokiem życia stanowią 25% kibiców, mniej więcej tak samo prezentują się dane dot. przedziału 31-50. Kibice powyżej 50. roku życia stanowią około 15 procent wszystkich fanów na stadionie. 1/5 kibiców Trójkolorowych na Tarczyński Arena to kobiety. Przypominamy, że panie, uczniowie, studenci oraz seniorzy mają możliwość kupowania tańszych biletów.

Warto podkreślić, że Wojskowi z Wrocławia znaleźli się w gronie zaledwie ośmiu drużyn w kraju i siedmiu w Ekstraklasie, które mogą pochwalić się średnią frekwencją na poziomie co najmniej 10 tys. osób.Wszystkim kibicom Śląska Wrocław bardzo dziękujemy za ich wsparcie w sezonie 2022/23 – zarówno na meczach domowych, jak i wyjazdowych. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę karnetowiczów, którzy wspierają WKS w wyjątkowy sposób. Do zobaczenia w nowym sezonie!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska, Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław