Wydarzenia

Sparingowa przegrana w Łodzi | Piłka Kobiet

2023-07-29 19:00:00
W trzecim sparingu w tym okresie przygotowawczym piłkarki Śląska Wrocław przegrały z TME SMS-em Łódź 2:5. Gole dla WKS-u strzeliły Marcelina Buś i Karolina Iwaśko.
Mecz rozpoczął się od... dwóch goli. Łodzianki strzeliły gola już w pierwszej minucie, a kilkadziesiąt sekund później za sprawą pięknego trafienia Marceliny Buś był już remis. W pierwszej połowie SMS strzelił jeszcze dwa gole i na przerwę zszedł z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron SMS nadal nadawał ton rywalizacji i udokumentował do zdobytym golem, na którego odpowiedziała Karolina Iwaśko. Ostatnie słowo należało do łodzianek, które ostatecznie wygrały 5:2.

Na małe usprawiedliwienie WKS-u warto przytoczyć fakt, że część piłkarek nie zagrała ze względu na chorobę. Kolejny sparing Śląska w najbliższy piątek - 4 sierpnia - wrocławianki na Kłokoczycach zmierzą się z beniaminkiem Orlen I Ligi - Lechem UAM Poznań.

TME SMS Łódź - ŚLąsk Wrocław 5:2 (3:1)
Bramki dla Śląska: Marcelina Buś, Karolina Iwaśko

Śląsk: Bocian - Szkwarek, Dudziak, Maskiewicz, Martyna Buś, Żurek, Wróblewska, Czudecka, Marcelina Buś, Iwaśko, Związek. Grały także: Wieczerzak, Watral, Węcławek, Lewicka, Musiałowska, Flis, Witkowska.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław