Wydarzenia

Sparingowa wygrana z mistrzem | Piłka Kobiet

2022-07-23 18:00:00
Ostatnie dni piłkarki Śląska Wrocław spędziły w Kleszczowie pod Bełchatowem, gdzie trenowały w ramach obozu przygotowawczego do nowego sezonu. Zwieńczeniem zgrupowania była sparingowa potyczka z mistrzem Polski - TME SMS-em Łódź. Wrocławianki zagrały bardzo dobre spotkanie, w którym zasłużenie wygrały 2:0. Bramki dla WKS-u strzeliły Joanna Krzyżanowska i Katarzyna Białoszewska.
Sparing z bardzo wymagającym rywalem był podsumowaniem ciężkiego tygodnia treningów w Kleszczowie. Pierwsza połowa była dość wyrównana, obie drużyny nie stworzyły wielu okazji do zdobycia bramek, choć bliżej sukcesu były łodzianki. Po jednej z akcji mistrzyń Polski futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

Sytuacja zmieniła się w drugiej połowie. Wrocławianki przeszły do ofensywy, czego efektem był gol zdobyty przez Joannę Krzyżanowską. Pomocniczka dopadła do odbitej piłki na 12. metrze i mocnym uderzeniem otworzyła wynik spotkania. W doliczonym czasie gry Śląsk zadał jeszcze jeden cios, a skutecznym wykończeniem akcji popisała się Katarzyna Białoszewska.

Warto zaznaczyć, że w bramce SMS-u Łódź gościnnie wystąpiła zawodniczka WKS-u, Natalia Skiba. I choć dwukrotnie musiała wyciągać piłkę z siatki, to kilkukrotnie popisała się naprawdę dobrymi interwencjami.

Kolejny sparing Śląska w najbliższą sobotę (30 lipca) - wrocławianki na stadionie na Kłokoczycach zmierzą się z zespołem SWD Wodzisław Śląski.

TME SMS Łódź - Śląsk Wrocław 0:2 (0:0)

Bramki:
0:1 Joanna Krzyżanowska 65'
0:2 Katarzyna Białoszewska 90'

Śląsk: Bocian - Maskiewicz, Dudziak, Krysman, Żurek, Kulig, K.Ostrowska, Sitarz, Lewicka, Czudecka, Białoszewska.
Grały także: Sowalska, Węcławek, Korda, J.Ostrowska, Krzyżanowska, Marcelina Buś, Iwaśko, Adamek, Przybylak.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław