Wydarzenia

Stal Śrubiarnia Żywiec nowym klubem partnerskim Akademii Śląska

2023-11-16 08:00:00
Grono klubów partnerskich znów się powiększyło! Naszym partnerem została TS Stal Śrubiarnia Żywiec, klub pochodzący z województwa śląskiego, współpracujący ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Żywcu, zajmujący się szkoleniem piłkarskim młodzieży oraz dzieci od 3. roku życia. Klub wyróżniony został Srebrnym Certyfikatem PZPN, który potwierdza wysoką jakość szkolenia wśród szkółek piłkarskich.
W spotkaniu finalizującym współpracę wzięli udział - ze strony Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław - wicedyrektor Akademii Patryk Kajderowicz i koordynator Projektu Klubów Partnerskich Marek Żytowiecki, a także przedstawiciel nowego klubu partnerskiego - prezes Stali Śrubiarnia Żywiec, Piotr Tymiński.  

- Bardzo dziękujemy za zaufanie nowym partnerom. Jesteśmy przekonani, że współpraca przyniesie obopólne korzyści. Jako Akademia Piłkarska Śląska Wrocław otwieramy się na nowe możliwości i kierunki współpracy, zarówno spośród klubów naszego miasta, regionu, jak i innych województw. Nie wykluczamy również współpracy z klubami zagranicznymi. Projekt Klubów Partnerskich zajmuje niezwykłe miejsce w codziennym funkcjonowaniu naszej akademii - mówi wiceprezes Akademii, Patryk Kajderowicz.

- Umowa ta zapewnia nam dostęp do materiałów szkoleniowych Śląska Wrocław, regularne staże naszej kadry trenerskiej, a także minitorowanie trenerów przez wrocławską akademię. Co więcej, wyróżniający się zawodnicy będą mieli możliwość trenowania w klubie partnerskim, a najzdolniejsi będą stawać się ich zawodnikami - zaznaczają przedstawiciele Stali Śrubiarnia.

- Ideą projektu jest wielopłaszczyznowa współpraca, której celem jest przyniesienie obustronnych korzyści, prowadzących do efektywnego rozwoju w wielu obszarach. Dla nas współpraca oznacza dwie litery - "my" - i w takim też kierunku na obranej drodze pragniemy podążać. Zachęcamy wszystkie akademie, szkółki oraz kluby do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi jego realizacji przez dział klubów partnerskich w akademii piłkarskiej Śląska Wrocław - dodaje Patryk Kajderowicz.

Dodajmy, że w gronie klubów partnerskich mamy już ponad 50 partnerów. Kluby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt mailowy pod adresem mailowym: mzytowiecki@slaskwroclaw.pl.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław