Wydarzenia

Świetna forma na wyjazdach

2024-04-12 16:05:00
Na 7 kolejek przed końcem sezonu Śląsk Wrocław zajmuje drugie miejsce w tabeli ligowej. Duża w tym zasługa świetnej gry na wyjazdach, gdzie co ciekawe, wrocławianie czują się lepiej niż na własnym obiekcie.

Trójkolorowi swoją postawą w tym sezonie zachwycają i rozbudzają wyobraźnię kibiców. Ekipa Jacka Magiery zajmuje jak na razie drugie miejsce w tabeli ligowej, przy czym traci tylko 2 ‘’oczka’’ do liderującej Jagiellonii. Tak dobrze nie było już od dawna. A mówiąc konkretniej — tak dobrze nie było od sezonu mistrzowskiego w 2012 roku.

 

Aby móc realnie myśleć o jakichkolwiek sukcesach, trzeba prezentować równą formę zarówno w meczach domowych, jak i wyjazdowych, a w przypadku Śląska jak najbardziej znajduje to zastosowanie. Co więcej, wrocławianie są aktualnie liderem tabeli, biorąc pod uwagę mecze wyjazdowe. WKS wywalczył do tej pory aż 7 zwycięstw, do tego 4 remisy i zanotował zaledwie 2 porażki, co przekłada się na średnio 1,92 punktu na mecz wyjazdowy. 


 

Jest to statystyka o tyle ważna, że dwa najbliższe mecze ligowe piłkarze Śląska rozegrają właśnie poza Wrocławiem. Jeśli więc uda się utrzymać ten korzystny trend, zajęcie miejsce gwarantującego udział w eliminacjach do europejskich pucharów może nie być wyłącznie efektem wybujałej wyobraźni, a celem jak najbardziej możliwym do spełnienia.

 

Nie będzie to jednak proste zadanie. Zważywszy na to, które stadiony przyjdzie odwiedzić zawodnikom Śląska w decydującej fazie sezonu:

 

14.04 Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław

21.04 Legia Warszawa – Śląsk Wrocław

25.05 Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław

 

Są to zespoły z kolejno siódmego, piątego i czwartego miejsca w tabeli (stan na 11.04). Chcąc jednak być najlepszym, trzeba zdobywać punkty z najlepszymi. Jedno jest pewne – szykuje nam się niezwykle emocjonująca końcówka sezonu!

 

Piłkarze będą potrzebować Twojego wsparcia! Kup bilet na najbliższy domowy mecz z Ruchem Chorzów. Najprościej można to zrobić klikając TUTAJ.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław