Wydarzenia

Szczęśliwe zakończenie | Ekstraliga

2020-12-05 15:30:00
Zawodniczki Piotra Jagieły zakończyły rundę jesienną Ekstraligi okazałym zwycięstwem. Nasze piłkarki pokonały zespół Rolnika Biedrzychowice Głogówek 3:1 po trzech bramkach Karoliny Iwaśko i zimową przerwę od rozgrywek spędzą na czwartej pozycji w ligowej tabeli.
Grząskie boisko w Głogówku było areną sobotnich zmagań w ramach ósmej, zaległej kolejki Ekstraligi kobiet.  Na początku spotkania oba zespoły ostrożnie konstruowały akcje i stopniowo przyzwyczajały się do trudnych warunków, powstałych na placu gry w wyniku dynamicznie zmieniającej się pogody.  W pierwszej dogodnej sytuacji zespół gospodarzy znalazł się w 20. minucie meczu, kiedy dobrym uderzeniem popisała się Krawczyk. Anna Bocian stanęła jednak na wysokości zadania, pewnie broniąc strzał. 
 
W drugiej części pierwszej połowy przed idealną okazją do otworzenia wyniku stanęła Joanna Wróblewska. W 29. minucie sędzina podyktowała rzut karny dla naszego zespołu po faulu na Iwaśko. Bramkarka rywalek - Natalia Dominiczak wyczuła jednak intencje Wróblewskiej i obroniła “jedenastkę”.
 
Z biegiem czasu “Trójkolorowe” nabrały wiatru w żagle i coraz odważniej atakowały bramkę Rolnika. W 38. minucie swojego pierwszego gola zdobyła Iwaśko, która po fantastycznym, 30-metrowym rajdzie do końca zachowała zimną krew i pewnie wykończyła sytuację sam na sam z Dominiczak. Do przerwy wynik pozostał bez zmian.
 
W drugiej części gry obie drużyny wymieniały się piłką i starały zaskoczyć formację obronną rywali.  W 60. minucie zespołowi Rolnika udało się doprowadzić do remisu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamieniła Sobkowicz, nie dając szans na interwencję Annie Bocian uderzeniem głową. Na odpowiedź Śląska nie trzeba było długo czekać. Będąca w fantastycznej dyspozycji Karolina Iwaśko zdobyła bramkę na 2:1 już siedem minut później. Gol padł po widowiskowym strzale z szesnastego metra. 
 
Po zdobyciu drugiej bramki “Wojskowe” kompletnie zdominowały rywalki i chcąc pójść za ciosem starały się raz po raz atakować drużynę Rolnika. Kropkę nad “i” ponownie postawiła Iwaśko - uderzona z półwoleja futbolówka po raz trzeci wpadła do siatki strzeżonej przez Dominiczak. 
 
Śląsk Wrocław pewnie pokonał Rolnika B. Głogówek i przerwę zimową spędzi na czwartej pozycji w tabeli. Dziękujemy naszemu zespołowi za imponującą walkę w każdym spotkaniu. Runda wiosenna zapowiada się ekscytująco -  “Trójkolorowe” mają tylko jeden punkt straty do trzeciego w lidze Medyka Konin.

Rolnik Biedrzychowice Głogówek - Śląsk Wrocław 1:3 (0:1)
Bramki:
0:1 - Iwaśko 38'
1:1 - Sobkowicz 60'
1:2 - Iwaśko 67'
1:3 - Iwaśko 79
 
WKS Śląsk Wrocław:  Bocian - Żurek, Homa, Korda, Turowska -  Wróblewska, Martyna Buś (Przelicka 85’), Jurczenko, Marcelina Buś (Pompa 85’) - Czudecka (Kulig 77’), Iwaśko 
 
Rolnik B. Głogówek: Dominiczak - Ejzel, Sobota, Sobkowicz, Wojtas - Kujawska, Dubiel, Duda, Misiak - Krawczyk, Sobkowicz
 
Żółte kartki: Dominiczak (29’)
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Łukasz Polczyk

Zobacz również