Wydarzenia

Szymon Michalski z nowym kontraktem

2021-12-16 17:30:00
Szymon Michalski przedłużył umowę ze Śląskiem Wrocław. 17-latek podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2024 roku.
Michalski w poprzednim sezonie był ważnym zawodnikiem w zespole juniorów starszych, który wywalczył brązowy medal w Centralnej Lidze Juniorów. Wystąpił w szesnastu spotkaniach i grając na pozycji środkowego obrońcy zdobył aż pięć bramek.

W obecnych rozgrywkach mierzący 192 centymetry Michalski na dobre przeniósł się do drugoligowych rezerw, gdzie w rundzie jesiennej zagrał w dziewiętnastu meczach. Co ciekawe, przenosiny te wiązały się dla niego ze zmianą pozycji, ponieważ Szymon występuje na boiskach eWinner 2. Ligi jako środkowy pomocnik.- Widzę ten kontrakt, jako okazję do dalszego rozwoju. Cieszę się, że Śląsk mnie docenił i daje mi szansę. Gra seniorska jest inna, na większej intensywności. Myślę jednak, że to naturalny krok dla każdego zawodnika, który chce grać profesjonalnie. Miejsce w którym się znajduje jest odpowiednie. Druga liga to naturalna droga rozwoju. Można się ograć i potem liczyć na debiut w Ekstraklasie - mówił Michalski po podpisaniu kontraktu.

Gratulujemy Szymon, #ToJesTwójKlub!
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław