Wydarzenia

To już jest koniec | Ekstraliga kobiet

2020-12-04 18:00:00
Rozgrywki Ekstraligi dla znacznej większości zespołów zakończyły się już dwa tygodnie temu. Niestety, zarówno zespół Śląska Wrocław jak i drużyna Rolnika Głogówek na zasłużony odpoczynek musiały zaczekać nieco dłużej. Ostatnie spotkanie w tym roku obydwie ekipy rozegrają w sobotę, piątego grudnia o godz. 13:00 w Głogówku.
Dla bohaterów sobotniego pojedynku los bywał surowy. Na przeszkodzie rozegrania meczów dwukrotnie stanęły niekorzystne warunki atmosferyczne. Gdy wydawało się, że przysłowie “do trzech razy sztuka”  sprawdzi się i w przypadku ekstraligowych rozgrywek, niedyspozycja zdrowotna naszych zawodniczek po raz kolejny zmusiła organizatorów do znalezienia nowego, czwartego terminu dla meczu ósmej kolejki ligowej. 
 
Tym razem wydaje się, że wreszcie nic nie stanie na przeszkodzie i runda jesienna w najwyższej, kobiecej klasie rozgrywkowej będzie mogła zostać zamknięta. Jak wyglądała dyspozycja obu drużyn na przestrzeni minionego półrocza? 
 
Po dziesięciu meczach Rolnik Głogówek zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Nasz najbliższy rywal zgromadził dwa punkty, przegrywając osiem razy i dwukrotnie remisując. “Trójkolorowe” zaś - w przypadku zwycięstwa z Rolnikiem, awansują z piątego na czwarte miejsce. Na ten moment podopieczne Piotra Jagieły uzbierały dziewiętnaście “oczek”, sześć razy wygrywając, raz remisując i trzykrotnie notując porażkę. 
 
Na papierze wybór faworyta wydaje się oczywisty, jak wspominają jednak same zawodniczki - boisko często weryfikuje takie założenia na własnych zasadach. - To zespół grający agresywnie i odważnie. Może nie uzbierały zbyt dużej zdobyczy punktowej w tym sezonie, ale zdajemy sobie sprawę, że są groźne i będą chciały przeszkodzić nam w grze w piłkę. Z takimi zespołami gra się bardzo ciężko - powiedziała najbardziej doświadczona zawodniczka Śląska, Anna Bocian. 
 
Przed nami ostatni akcent kobiecego futbolu na najwyższym poziomie w tym roku. Trzymamy kciuki, by ekipa Śląska Wrocław z uśmiechem udała się zasłużony wypoczynek. Powodzenia, drużyno! 
 
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również