Wydarzenia

Trudna delegacja Śląska II Wrocław

2014-09-27 11:50:00
Już dziś kolejny mecz w ramach rozgrywek III ligi (gr. dolnośląsko-lubuska) rozegrają rezerwy Śląska Wrocław. Drugi zespół zielono-biało-czerwonych zmierzy się na wyjeździe z Lechią Dzierżoniów.

Patrząc na tabelę III ligi (gr. dolnośląsko-lubuska) trzeba uznać, że faworytem dzisiejszej potyczki, rozgrywanej w ramach 10. kolejki, są zawodnicy Lechii Dzierżoniów. Gospodarze zajmują obecnie 2. miejsce w ligowej tabeli, mają na swoim koncie 21 punktów i jeden mecz rozegrany mniej od liderującej Formacji Port 2000 Mostki, która ma punktów 22. Piłkarze z Dzierżoniowa legitymują się w bieżących rozgrywkach fenomenalnym bilansem spotkań - 7 rozegranych meczów i 7 kolejnych zwycięstw: 3:1 z Bielawianką Bielawa, 4:3 z KS Bystrzycą Kąty Wrocławskie, 3:1 z MKS Oława, 2:1 ze Ślęzą Wrocław, 3:1 z Piastem Żmigród, 3:1 z Karkonoszami Jelenia Góra i 1:0 z Piastem Karnin.

 

Wyróżniającym się zawodnikiem w zespole Lechii Dzierżoniów jest z pewnością Damian Niedojad,  autor 5 ligowych trafień w bieżących rozgrywkach. Na niego muszą więc zwrócić uwagę piłkarze Piotra Jawnego. Na korzyść drużyny dzisiejszych gospodarzy przemawiać może również historia, która mówi, że w dotychczasowych 40 bezpośrednich pojedynkach ekipa żółto-czerwono-niebieskich zwyciężała aż 21-krotnie. Czy zatrzyma ją zespół Śląska II Wrocław?

 

Rezerwy WKS-u plasują się nadal na 8. miejscu w trzecioligowej tabeli i mają 9 punktów mniej od dzisiejszego gospodarza. Nastroje w drużynie Piotra Jawnego polepszają się jednak z każdym kolejnym tygodniem. Ostatnio znacząco poprawił je wynik potyczki z Stilonem Gorzów Wielkopolski. Śląsk II Wrocław pokonał faworyzowany zespół 2:1. Liczymy, że dziś szala zwycięstwa znowu przechyli się na korzyść drugiej drużyny zielono-biało-czerwonych.

 

Początek meczu Śląska II Wrocław z Lechią Dzierżoniów już dziś o godz. 16. Sprawozdanie z meczu pojawi się na naszej stronie internetowej po zakończeniu spotkania.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również