Wydarzenia

Trudny rywal na drodze WKS-u | Ekstraliga

2021-03-13 08:00:00
W sobotę, 13 marca, w drugim wiosennym spotkaniu w tym roku, piłkarki Śląska Wrocław zmierzą się na wyjeździe z UKS SMS-em Łódź. Początek meczu o godzinie 11:30, a transmisję na żywo przeprowadzi TVP Sport.
Na inaugurację rundy wiosennej podopieczne Piotra Jagieły dość pewnie pokonały ROW Rybnik 3:0 po bramkach Joanny Wróblewskiej, Kamili Czudeckiej i Małgorzaty Kordy. Choć wrocławianki były faworytem tamtej potyczki i wynik wskazuje na łatwe zwycięstwo, to rybniczanki okazały się wymagającym rywalem. Sztab szkoleniowy WKS-u jest zadowolony z gry swoich zawodniczek.
 
- Rytm zgubiliśmy w okolicach 85. minuty, kiedy dokonaliśmy kilku zmian, a i tak udało się w końcówce strzelić trzeciego gola. Jesteśmy zadowoleni z tego, że nie straciliśmy bramki, a strzeliliśmy trzy. Sama wygrana cieszy, bo pierwszy mecz to zawsze niewiadoma, tym bardziej, że moim zdaniem zespół z Rybnika poczynił postęp i jeszcze jakieś punkty w tej rundzie zbierze - ocenia trener Śląska Piotr Jagieła.
 
Teraz na drodze WKS-u nieco silniejszy rywal, bo UKS SMS Łódź, czyli wicelider tabeli. Łodzianki zanotowały przed tygodniem mały falstart, kiedy przegrały w pierwszym wiosennym meczu z AZS-em UJ Kraków 0:1. Teraz z pewnością będą chciały się zrehabilitować. - To nawet nie "nieco" silniejszy rywal, ale po prostu druga siła w Polsce. Spodziewamy się trudnego meczu. W składzie SMS-u jest dużo świetnych zawodniczek, na pewno łatwo nie będzie, ale jedziemy po punkty - zapowiada szkoleniowiec Śląska.
 
- Inauguracja rozgrywek była dla nas przykrą niespodzianką. Na wynik w Krakowie złożyło się kilka czynników. Jednym z nich były braki kadrowe. Teraz mamy większe pole manewru, bo wraca Klaudia Jedlińska. Natomiast musimy się  przyzwyczaić, że na długi czas z powodu kontuzji wypadła Paulina Filipczak - zaznaczył na przedmeczowej konferencji prasowej trener łódzkiego zespołu, Marek Chojnacki.
 
Warto podkreślić, że na wyjeździe wrocławianki w tym sezonie jeszcze nie przegrały - w sześciu meczach odniosły pięć zwycięstw i raz podzieliły się punktami. Czy w sobotę podtrzymają dobrą serię i wezmą rewanż za rundę jesienną, kiedy we Wrocławiu przegrały 1:2?

Początek meczu w sobotę, 13 marca, o godzinie 11:30. Transmisja w TVP Sport.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również