Wydarzenia

„Tydzień bez barier” z piłkarzami Śląska

2010-12-02 15:06:01
W ramach „Tygodnia bez barier” w siedzibie klubu przy ul. Oporowskiej zawodnicy WKS-u spotkali się z niepełnosprawnymi kibicami. Jedną z atrakcji była prapremiera filmu dokumentalnego o Klubie Kibiców Niepełnosprawnych pt. „Przełamywanie barier”.
W spotkaniu, oprócz członków KKN-u, wzięli udział także kibice na co dzień niezwiązani z Klubem Kibiców Niepełnosprawnych. Byli oni pod ogromnym wrażeniem zarówno samego spotkania, jak i filmu dokumentalnego prezentującego Stowarzyszenie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta, Dolnośląskiego Instytutu Doradczego, szefostwo Stowarzyszenia Kibiców "Wielki Śląsk", raper Waldemar Kasta, którego utwór został wykorzystany w filmie, a także reprezentanci naszej drużyny: Sebastian Mila, Amir Spahić, Krzysztof Wołczek, Łukasz Gikiewicz, Dariusz Sztylka oraz trener Orest Lenczyk.

Spotkanie odbyło się we wspaniałej i przyjaznej atmosferze. Podsumowano cały rok pracy Stowarzyszenia. Były podziękowania za zorganizowanie spotkania, a także za otworzenie się Śląska na niepełnosprawnych kibiców.

- Bardzo serdecznie chciałbym podziękować pracownikom Śląska za to, że nasze Stowarzyszenie mogło powstać. Możemy być dumni, że właśnie we Wrocławiu, stolicy całego Śląska, mamy klub, który tak mocno otworzył się na osoby niepełnosprawne. Dziś bez cienia wątpliwości możemy ogłosić, że Śląsk Wrocław jest klubem bez barier - mówił Paweł Parus, prezes Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, szczególnie dziękując dwóm osobom z WKS-u - dyrektor ds. organizacyjnych Małgorzacie Korny oraz kierownikowi działu kas Jolancie Porębie. Obie panie otrzymały także okazałe bukiety.

Piłkarze wrocławskiej drużyny byli pełni uznania i szacunku dla kibiców, którzy muszą na co dzień mierzyć się z przeciwnościami losu, ale dla ukochanej drużyny są w stanie zrobić naprawdę wiele. Z kolei niepełnosprawni fani przyznawali, że to drużyna Śląska przede wszystkim motywuje ich do działania: - To między innymi od was zależy, czy nam się chce wstać z łóżka w następny dzień po meczu - mówili ze śmiechem członkowie KKN.

Były także zapewnienia, że nowy stadion, który powstaje na Maślnicach, będzie doskonale przygotowany na przyjęcie kibiców niepełnosprawnych. Trener Orest Lenczyk żartował, że miejsca te powstaną koszem VIP-ów, którzy przecież mogą postać przez dwie godziny podczas meczu.

Na koniec spotkania odbyła się premiera filmu dokumentalnego, przygotowanego przez KKN pod tytułem „Przełamywanie barier”.

O charakterze spotkania świadczy wypowiedź Sebastiana Mili. - Nie przyszedłem tutaj z obowiązku tylko z przyjemności. Jeśli takie spotkania będą organizowane w przyszłości, to też z przyjemnością się wybiorę - przyznał kapitan wrocławskiej jedenastki.

Film „Przełamywanie barier” znaleźć można tutaj: część 1, część 2.
Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław