Wydarzenia

Tylko zwycięstwo z Górnikiem Polkowice. Nie ma próbowania

2024-05-04 10:50:00
Czas na kolejne piłkarskie święto przy ulicy Oporowskiej 62. W niedzielę (05.05) do lidera z Wrocławia przyjeżdża czwarty zespół 3 ligi gr. III, czyli Górnik Polkowice. Początek meczu o 12:00.

ŚLĄSK II WROCŁAW

 

Za podopiecznymi trenera Hetela mecz niewykorzystanej szansy. Szansy na odskoczeniu wiceliderowi z Bielska-Białej na dystans 3 punktów. Jednak po zmarnowanej jedenastce Yehora Sharabury w doliczonym czasie gry wyjazdowego meczu z Gwarkiem Tarnowskie Góry, obie strony musiały zadowolić się podziałem punktów. Nie zmienia to jednak faktu, że rezerwy WKS-u są obecnie samodzielnym liderem 3 ligi grupy III, a następny mecz przyjdzie im zagrać tam, gdzie punktów z reguły nie tracą, czyli na stadionie przy ulicy Oporowskiej 62. Rywalem – Górnik Polkowice, czyli czwarty zespół tabeli. 

 

SYLWETKA RYWALA – GÓRNIK POLKOWICE

 

Rywale z Polkowic są spadkowiczem z drugiej ligi, jednak ich droga do ponownego awansu wydaje się być bardzo trudna. Górnik traci do lidera z Wrocławia aż 17 punktów, co przy siedmiu meczach do końca sezonu stawia sytuację w jasnym świetle – na powrót do szczebla centralnego nie ma co liczyć. Jest to jednak klub z bardzo bogatą historią. Górnik jest jednym z niewielu drużyn z poziomu 3 ligi, który w przeszłości występował na poziomie Ekstraklasy, choć był to tylko jeden sezon. Konkretnie 2003/2004.

W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Enkeleida Dobiego pokonali MKS Kluczbork 4:0, czym pomogli odskoczyć Śląskowi od goniącego ich rywala z ostatniego szczebla podium 3 ligi gr. III.

 

OSTATNI MECZ

 

Poprzednie spotkanie obu ekip było niezwykle emocjonujące. Na początku października, kiedy Śląsk II przyjechał do Polkowic, a wszystko wydawało się być rozstrzygnięte, bo wynik na tablicy wskazywał 3-1 dla podopiecznych trenera Hetela, do gry wkroczyli Magdziak i Karmelita, którzy w doliczonym czasie gry doprowadzili do wyrównania stanu meczu. Dla drugiej drużyny WKS-u bramki zdobywali wtedy Jakub Jezierski, Kacper Zaborski oraz Dawid Matuszewski.

 

TABELA

 

Śląsk II w końcu zdołał odskoczyć Rekordowi Bielsko-Biała, który przez większość rundy wiosennej nie odstępował ekipy z Wrocławia nawet na punkt. Teraz właśnie jednym punktem przewagi mogą cieszyć się trener Michał Hetel i jego piłkarze. 

1. Śląsk II Wrocław 59 pkt.
2. Rekord Bielsko-Biała 58 pkt.
3. MKS Kluczbork 55 pkt. (jeden mecz więcej)
4. Górnik Polkowice 42 pkt. 

 

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Maciej Dudek, któremu na liniach pomagać będą Krystian Urbański i Dominik Jeziorski. Spotkanie Śląska II Wrocław z Górnikiem Polkowice rozpocznie się o godzinie 12:00 na stadionie przy ulicy Oporowskiej 62 we Wrocławiu. Bilety na to wydarzenie można nabyć w kasach stadionowych w cenie 10 zł. 

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław