Wydarzenia

U12 i U13: Świetne występy w Estima Cup!

2020-07-02 10:00:00
Zespół U12 zajął drugie miejsce, a zespół U13 wygrał turniej Estima Cup w Nowej Rudzie. W obu grupach wiekowych najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany piłkarz Trójkolorowych.
W ciągu ostatnich dwóch tygodni odbyły się dwa turnieje z cyklu Estima Cup w Nowej Rudzie, współorganizowane przez Pro-Turnieje, które współpracuje ze Śląskiem kilku sezonów w zakresie wyjazdów na turnieje zagraniczne i polskie. Zawodnicy Śląska zarówno w kategorii U12, jak i U13 zaprezentowali się ze świetnej strony. Drużyna U12 zajęła drugie miejsce w zawodach, ustępując jedynie Arkonii Szczecin. Zespół U13 nie miał sobie równych i zwyciężył w całym turnieju. 

W obu kategoriach wiekowych do zawodników Śląska powędrowały nagrody MVP turnieju. W kategorii U12 wyróżnienie zgarnął Jakub Kucharski, a w turnieju U13 Dorian Makowski. - Cieszymy się, że Śląsk tradycyjnie pokazał się z bardzo dobrej strony. Zawodnicy z Wrocławia byli faworytem obu turniejów i nie zawiedli, mimo że ostatecznie w roczniku 2008 musieli uznać wygraną Arkonii w końcowej klasyfikacji. Warto podkreślić bardzo wysokie umiejętności indywidualne adeptów Śląska, o czym świadczy fakt, że dwukrotnie zarówno w kategorii U12, jak i U13, to własnie zawodnicy z Wrocławia zostali uznani za najlepszych zawodników naszego turnieju - mówi Piotr Turbański, organizator turnieju.

Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Łukasz Haraźny

Zobacz również