Wydarzenia

U12: Indywidualna jakość i spore pole do rozwoju

2020-12-30 15:00:00
Chłopcy z drużyny U12 w ciągu ostatnich miesięcy spisywali się bardzo dobre. Mieli okazję mierzyć się ze starszymi przeciwnikami w Dolnośląskiej Lidze Młodzików oraz brali udział w wielu turniejach, z których przywieźli sporą liczbę nagród.
Potyczki ze starszymi rywalami w Dolnośląskiej Lidze Młodzików wypadły naprawdę dobrze. W lidze, w której Trójkolorowi z zespołu U13 zajęli pierwsze miejsce, ich rok młodsi koledzy zdołali zakończyć rundę na czwartej pozycji. - Jestem zadowolony, ponieważ gramy ze starszymi rocznikami. Pole do rozwoju dla naszych chłopaków w rundzie jesiennej, jak i na wiosnę będzie bardzo dobre, bo większość rywali jest ze starszych roczników. Dla naszych utalentowanych chłopców to bardzo korzystne, większość meczów jest na styku, więc nie występują zbyt duże różnice. Jeśli chodzi o samo miejsce w tabeli to nie ma to ma to większego znaczenia. Liczy się to, że rozgrywane mecze były na wysokim poziomie - mówi Krzysztof Franczak, trener zespołu U12.
 
Chłopcy brali też udział w wielu turniejach, które w większości kończyli z sukcesami. - Co do zasady, to praktycznie wszystkie turnieje wyszły nam dobrze. Większość zawodów, w których braliśmy udział, kończyliśmy na wysokich pozycjach. Z trzech ostatnich turniejów, dwa udało nam się wygrać, a jeden zakończyliśmy na trzecim miejscu - komentuje Franczak.
 
Wyniki to jedno, ale nie można zapominać o aspektach szkoleniowych. Jak pod tym kątem trener ocenia minione miesiące? - Przeszliśmy z kategorii orlika do młodzika, czyli z piłki siedmioosobowej do dziewięcioosobowej. Te pół roku było naprawdę korzystne pod każdym względem. Zarówno jeśli chodzi o rozwój umiejętności, jak i o rywalizację na dobrym poziomie. Cieszy to, że jeździmy na turnieje, gdzie widać jakość indywidualną. Wyniki zespołu to jedno, ale sporą satysfakcję daje też to, gdy nasi chłopcy zdobywają indywidualne nagrody - kończy trener zespołu U12.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Łukasz Haraźny

Zobacz również