Wydarzenia

U12: Puchar jest nasz!

2021-01-31 21:00:00
Zespół U12 wygrał turniej eliminacyjny o Puchar Prezesa PZPN w Dzierżoniowie. W nagrodę podopieczni trenera Krzysztofa Franczaka drugi rok z rzędu pojadą do Warszawy walczyć o główne trofeum.
Od samego początku zawodów młodzi Trójkolorowi spisywali się znakomicie. Pierwsze spotkanie w fazie grupowej zakończyło się pewnym zwycięstwem. Wrocławianie pokonali Karkonosze Jelenia Góra 3:0 po dwóch trafieniach Tymka Gabrysia i bramce Bartka Bremera. Kolejne dwa spotkania miały podobny przebieg. Śląsk pokonał Polonię Świdnica (5:0) i Górnika Polkowice (3:0). W tych meczach jedną z wyróżniających się postaci był Dominik Kleczewski, który strzelił cztery gole.

Po perfekcyjnej fazie grupowej, w której wrocławianie nie stracili żadnego gola, przyszedł czas na półfinał, gdzie rywalem był Olympic Wrocław. Jak się potem okazało, był to najtrudniejszy mecz w całym turnieju.  Śląsk wygrał 1:0, a decydującą bramkę ponownie zdobył Kleczewski. 

W finale Trójkolorowi zmierzyli się z rówieśnikami z Akademii Zagłębia Lubin. Podopieczni trenera Franczaka zdominowali mecz i pewnie wygrali 4:1 po dwóch trafieniach Adama Stója i jednym golu Mateusza Moskaluka oraz Tymka Gabrysia.

Wrocławianie zgarnęli wszystkie nagrody indywidualne. Tomasz Pytlak został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a Dominik Kleczewski i Mateusz Moskaluk otrzymali wyróżnienie dla najlepszych zawodników.


Skład Śląska: Tomasz Pytlak, Mateusz Moskaluk, Dominik Kleczewski, Antoni Błaszczyk, Bartosz Bremer, Tymoteusz Gabryś, Adam Stój, Filip Kędra, Ignacy Czarkowski, Jakub Litwin
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również